دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی :

اتکا به مردم مهم ترین محرک پیشران های توسعه پایدار است

آسانیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی سرمایه اجتماعی و اتکا به مردم را مهم ترین محرک پیشران های توسعه پایدار عنوان کرد.

اتکا به مردم مهم ترین محرک پیشران های توسعه پایدار است
دی ۰۷
۱۳:۰۰ ۱۳۹۵

داود بهبودی روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان اهر اظهار کرد: رویکرد درون زایی در ایجاد تحرک و تحول بخش های مختلف به مراتب موثرتر و کارآمدتر از وابسته بودن و چشم دوختن به منابع و مساعدت های بیرونی است.
وی افزود: هر کدام از ظرفیت های موجود شهرستان اهر قابلیت لازم برای توسعه شهرستان و حتی استان را دارد.
دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان خاطر نشان کرد: سرمایه اجتماعی و اتکا مردم به همدیگر حرف اول را در به حرکت درآوردن پیشران های توسعه می زند و نقش دولت در این زمینه باید کوچک تر و حضور بخش خصوصی پررنگ تر شود.
بهبودی با بیان اینکه اتکای صرف بر منابع مالی دولت، منجر به توسعه پایدار نمی شود،افزود: در دو سال گذشته برغم محدود بودن منابع مالی، با اتکا به سرمایه اجتماعی کارهای بزرگ و چشمگیری انجام شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی با اشاره به گزارش مسئولان شهرستان، از بسیج سازندگی شهرستان خواست نسبت به راه اندازی واحدهای کوچک اقتصادی اقدام و تسهیلات مورد نیاز را تامین و ارائه کنند.
وی با انتقاد از کند بودن فرایند پیگیری و اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان، به ماهیت عملکرد این ستاد اشاره و اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی به چابکی و سرعت در اقدام و عمل نیاز دارد و یکی از نمودهای عینی اقتصاد مقاومتی تسهیل گری فرایندهای اجرایی و سرعت بخشیدن به اقدامات دستگاه هاست.
فرماندار شهرستان اهر نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای سند تدبیر توسعه شهرستان و اقتصاد مقاومتی، از تشکیل ۱۲ جلسه برای اجرایی کردن پروژه های سند تدبیر توسعه شهرستان و ۴۰ مصوبه در این زمینه خبر داد.
به گفته عابدی در سال جاری حدود ۱۰۰۰ تن بذر اصلاح شده خریداری و توزیع شده که این مقدار نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی از پیشرفت ۹۹ درصدی کارخانه مس شهرستان، ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره با مشارکت شرکت چینی و ثبت ۲۹۶ درخواست در سامانه بهین یاب در این شهرستان خبر داد و خواستار رفع مشکلات مربوط به بانک ها شد.
فرماندار اهر با اشاره به تشکیل شرکت های تعاونی چندمنظوره در روستاهای شهرستان و مشکلات این تعاونی ها در زمینه جذب اعتبارات، خواستار رفع آنها شد.
عابدی از امضای پروتکل احداث نیروگاه بادی ۵۰۰ مگاوات با سرمایه گذار ترکیه ای در ماه گذشته خبر داد.
به گفته عابدی در جلسه ای که هفته گذشته در تهران برگزار شد خیران اهری مقیم تهران متعهد شدند ۲۴ باب مدرسه ۱ تا ۱۲ کلاسه احداث کنند.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *