چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ارتقاء سطح تبلیغ دین با هم افزایی و همدلی نهادهای فرهنگی

آسانیوز: مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت:هم افزایی و همدلی نهادهای فرهنگی دینی باعث ارتقاء سطح تبلیغ دین اسلام می شود.

ارتقاء سطح تبلیغ دین با هم افزایی و همدلی نهادهای فرهنگی
آذر ۲۷
۱۳:۳۳ ۱۳۹۵

حجت الاسلام سیدشهاب‌الدین حسینی در جلسه هماهنگی دستگاههای مرتبط با تبلیغ و روحانیت استان آذربایجان‌شرقی گفت: اکنون ۵۵ روحانی مستقر در استان فعال هستند که این تعداد تا پایان سال به ۸۸ روحانی مستقر در روستاها و سال آینده سعی خواهیم کرد که تعداد روحانی مستقر در سال آینده به ۱۱۰ مبلغ برسد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی افزود: بحث ساماندهی مبلغه سنتی اولویت اداره کل تبلیغات اسلامی استان است: تعداد ۳۰۰ مبلغه سنتی که اصطلاح خانم جلسه‌ای اطلاق می‌شود که گاها اطلاعات کم دینی آنها باعث بدعت و خرافات می‌شود.

وی افزود: ارتقاء سطح معیشت روحانیون که دچار مشکل مالی هستند باید مورد بررسی قرار گرفته و از ظرفیت خیرین و مردم استفاده شود و این مطلب همت بیشتر انجمن های اسلامی و هیئت امناء مساجد را طللب می کند.

وی بر تقویت حوزه‌های علمیه تأکید کرده و افزود: باید در راستای تقویت و گسترش حوزه‌های علمیه خواهران اهتمام جدی به کار گرفته شود تا در امر تبلیغ پیش از پیش از بهره علمی خواهران طلبه استفاده جسته و کم کم جایگزین مبلغات سنتی شوند.

حسینی با اشاره به هم‌گرایی و همدلی بین نهادهای انقلابی و فرهنگی افزود: هم‌افزایی و همدلی حوزه‌های علمیه، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهادهای حوزه دین می‌تواند باعث ارتقاء سطح تبلیغ و ترویج دین اسلام گردد.

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *