دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئيس پليس راهور آذربایجان شرقی اعلام کرد:

افزایش کنترل خودروهای آلاینده و دودزای فاقد معاینه فنی

آسانیوز: رئيس پليس راهور آذربایجان شرقی از افزايش کنترل و تشديد برخورد با تخلفات خودروهاي آلاينده و فاقد معاينه فني در تبريزخبر داد.

افزایش کنترل خودروهای آلاینده و دودزای فاقد معاینه فنی
دی ۱۵
۰۸:۳۷ ۱۳۹۵

سرهنگ ناصر میکائیلی در تشریح این خبر گفت : هر نوع نقصان یا تغییر در وضعیت ظاهری وسیله نقلیه که موجب کاهش ضریب ایمنی در رانندگی و یا افزایش بیش از حدمجاز گازهای آلاینده هوا و یا آلودگی بیش ازحد مجاز هوا گردد نقص فنی محسوب می گردد .

وی اظهار داشت: هدف اصلی از معاینه فنی افزایش ایمنی ، کاهش مصرف انرژی و آلودگی و نظارت بر اطلاعات فنی واصالت خودرو می باشد که مهمترین آن اطلاع یافتن از میزان ایمن بودن خودروها در حین حرکت می باشد .

سرهنگ ناصر میکائیلی افزود: به استناد ماده ۵۳ آئین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده ۱۰ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مبنی بر اینکه هر گاه کارشناسان راهنمایی و رانندگی یا پلیس راه ادامه حرکت وسایط نقلیه را به علت معایب و نواقص فنی خطرناک تشخیص بدهند ضمن اعمال قانون پلاک آن را اخذ را و با نصب پلاک تعمیری به تعمیرگاه می فرستند خاطر نشان کردند پلیس با جدیت تمام معاینه فنی خودرو ها را کنترل و طبق ماده فوق با متخلفین برخورد خواهد کرد .

وی همچنین  گفت: با توجه به اتصال کلیه مراکز به شبکه سیمفا (سامانه یکپارچه مراکز معاینه فنی ایران) و درج مشخصات و اطلاعات دارندگان معاینه فنی در سیستم اجرائیات وشماره گذاری ناجا بزودی امکان کنترل الکترونیکی خودروهای دارای معاینه فنی فراهم خواهد شد .

رئیس پلیس راهور استان ضمن تقدیر و تشکر از آن دسته از راننده های قانونمند که به صورت مرتب به مراکز مجاز معاینه فنی مراجعه و ضمن بازدید برگه معاینه فنی را دریافت می نمایند به کلیه دارندگان خودرو های شخصی بالای ۵ سال توصیه نمود که حتما در اولین فرصت با مراجعه به یکی از مراکز معاینه فنی ضمن اطمینان از سالم بودن خودرو نسبت به دریافت گواهی مربوطه اقدام نمایند .

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *