دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی آذربایجان شرقی:

امور مالیاتی و بیمه از چالش های پیش روی این سازمان است

آسانیوز: رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی ، امور مالیاتی و بیمه را از چالش های پیش روی این سازمان اعلام کرد.

امور مالیاتی و بیمه از چالش های پیش روی این سازمان است
آبان ۲۳
۱۳:۰۲ ۱۳۹۵

شهرام شفیعی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی روئسای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، ساختمان و معدن با اشاره به تاسیس این سازمان در سال ۱۳۸۰ ، به ساختار شورایی این سازمان اشاره کرده و اظهار داشت: انتخابات هیئت رییسه این سازمان هر ۴ سال یکبار برگزار شده و از مجموع ۱۱ نفر اعضای شورای استانی، ۴ نفر به عنوان هیئت رییسه شامل رییس ،نائب رییس،دبیر و خزانه دار انتخاب می گردد.

شفیعی اضافه کرد: از مجموع ۱۱نفر اعضای شورای استانی ، ۷ نفر از طریق برگزاری انتخابات و ۴ نفر دیگر شامل ۲ نفر نماینده  سازمان جهادکشاورزی ، یک نفر نماینده وزیر علوم و یک نفر مدیر کل محیط زیست یا نماینده قانونی اداره کل محیط زیست به صورت انتصابی و از طرف دستگاه های دولتی انتخاب می شود.

وی تشریح کرد: در چارت سازمانی علاوه بر رییس،  معاون برنامه ریزی و کارآفرینی و معاون آموزشی و فناوری نیز پیش بینی شده ، ۲۰ نفر پست سازمانی داشته و به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده و مابقی به صورت قرارداد حجمی و نظارتی فعالیت می کنند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی همچنین از عضویت حدود ۱۳ هزار نفر از تمامی گرایش های کشاورزی در این سازمان خبر داد و گفت : در حال حاضر ۵۰۰ عضو حقوقی داریم و رتبه بندی و تعیین صلاحیت اشخاص حقوقی و حقیقی در این سازمان انجام می گردد.

وی افزود: در کمیته رتبه بندی یک نفر نماینده استانداری ، یک نفر نماینده رییس جهاد کشاورزی، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان رییس ، یک نفر معاون برنامه ریزی به عنوان دبیر و یک نفر از اعضای شورای استانی به انتخاب اعضای شورا فعالیت می کنند.

شفیعی در ادامه ضمن اشاره به آموزش اعضا در جهت ارتقاء توانمندی های حرفه ای آنان ابراز داشت: به استناد اصل ۴۴ قانون اساسی یک تعداد کار سپاری ها از جمله صدور مجوز فعالیت گاوداری ،مرغداری،شیلات ،گلخانه ،قارچ ،صنایع تبدیلی کشاورزی ،کلینیک های گیاه پزشکی ،آزمایشگاه های آب و خاک و خدمات مربوط به مکانیزاسیون های کشاورزی به اعضای حقیقی و حقوقی صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی  وبه استناد قانون افزایش بهره وری ، مدیریت صدور پروانه از سازمان جهاد کشاورزی به سازمان نظام مهندسی واگذار شده است.

وی در خصوص بحث نظارت بر واحدهای تولیدی نیز تاکید کرد : برابر نقشه های طراحی شده توسط برخی شرکت های حقوقی و بعد از صدور پروانه بهره برداری ، کارشناسانی جهت نظارت بر تولید محصول سالم به واحدهای تولیدی اعزام می کنیم.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت کارشناسان  این سازمان بر کلیه موارد در جهت ارتقاء بخش و بهره وری مجموعه ابراز داشت: متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم حضور کارشناسان فنی در بخش دام ، طیور و شیلات را محقق سازیم در حالیکه با کار کارشناسی ، سودآوری واحدهای تولیدی افزایش خواهد یافت.

وی در خصوص فعالیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در زمینه مجوز تغییر کاربری های اراضی خاطر نشان ساخت: اگر فردی بخواهد نسبت به تغییر کاربری اراضی اقدام نماید ابتدا بایستی مجوز این کار را از سازمان دریافت کند.

شفیعی همچنین از تعامل و همکاری با محیط زیست در جهت پایش واحدهای صنعتی و همکاری با سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز خبر داد و افزود: در حال حاضر نظارت بر طرح های مرتع داری ، آبخیز داری ، بیابان زایی ، کنترل چرای دام و… به این سازمان واگذار شده و همچنین نظارت بر طراحی و اجرای آبیاری های تحت فشار و کم فشار توسط کمیته کنترل فنی سازمان انجام می شود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های تخصصی آموزشی تهیه نقشه های کاداستر دیمی برای اعضای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اظهار داشت:همچنین در راستای تشخیص اراضی زراعی از اراضی ملی ، کمیته ای تحت عنوان کمیته رفع تداخل در استان ها تشکیل یافته است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیت های صورت گرفته این سازمان در ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد : بدون تردید مهندسین نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی پتانسیل های بدون منتی هستند که می توان از ظرفیت آنان با کمترین هزینه بهره مند شد به طوریکه تاکنون توانسته اند در راستای احیای دریاچه ارومیه حضوری فعال داشته و تمامی  برنامه های آموزشی احیای دریاچه در سالجاری را برگزار نمایند.

وی در خاتمه سخنان خود خواستار استفاده از تجربیات سازمان های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، معدن و ساختمان در جهت هم افزایی اهداف ۳سازمان گردید و با بیان اینکه امور مالیاتی و بیمه از مشکلاتی است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با آن گریبانگیر است گفت : علیرغم اجرای بیمه حوادث به صورت گروهی متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم در بحث بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی اقدامی در خور توجه برای اعضای سازمان انجام دهیم.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *