دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

گفتگوی مهد تمدن با مدیر بیمه کارآفرین در استان آذربایجان شرقی

بخش خصوصی در صنعت بیمه از شرکت های دولتی پیشی گرفته است / افزایش ۲۵ درصدی فروش بیمه کارآفرین در یک سال گذشته

مدیر بیمه کار آفرین در استان آذربایجان شرقی در حاشیه برگزاری دوره آموزشی توانمند سازی حرفه ای نمایندگان این شرکت در گفتگو با مهد تمدن اظهار داشت: گرچه تحریم های ظالمانه جلوی رشد صنعت بیمه را گرفت اما با این حال بیمه کار آفرین در یکسال گذشته، رشد فروش 25 درصدی را تجربه کرد که این نشان می دهد با وجود این شرایط اقتصادی نامساعد ، این شرکت باز هم در جذب سهم بیشتری از بازار ، موفق عمل کرده است.

بخش خصوصی در صنعت بیمه از شرکت های دولتی پیشی گرفته است / افزایش ۲۵ درصدی فروش بیمه کارآفرین در یک سال گذشته
آذر ۰۶
۲۱:۵۲ ۱۳۹۵

bk-2

بابک عرب زاده با اشاره به تاریخچه تشکیل بیمه کارآفرین، عنوان کرد: شرکت بیمه کارآفرین در چارچوب قانون تأسیس مؤسسات بیمه غیر دولتی و قانون تجارت در سال ۱۳۸۱ به عنوان اولین شرکت بیمه خصوصی از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز فعالیت دریافت و از اردیبهشت ماه ۱۳۸۲، فعالیت خود را به شکل رسمی آغاز کرد.

عرب زاده با اشاره به وجه تمایز این شرکت بیمه، گفت: ارایه خدمت با سرعت و دقت سرلوحه ی کارهای ماست همچنین مهمترین شاخصی که بیمه کار آفرین را از دیگر شرکت های بیمه متمایز کرده است ، حضور مدیران خوشنام و متخصص و باتجربه صنعت بیمه در این شرکت است .

وی افزود: آقای ضرابی، مدیرعامل شرکت بیمه کار آفرین، با بیش از ۴۵ سال سابقه درخشان در صنعت بیمه که سال ها عضویت در هیئت مدیره بیمه ایران را داشته اند ، آقای غلامی قائم مقام بیمه کارآفرین با سابقه قایم مقامی رییس کل بیمه مرکزی و  مدیر عاملی بیمه نوین و آقای سهامیان معاون مدیرعامل شرکت ، با سابقه ی مدیر عاملی بیمه ایران از جمله زبده ترین و مجربترین مدیران صنعت بیمه  در این شرکت می باشند که نتیجه حضور این مدیران توانمند در شرکت ثبات و پیشرو بودن بیمه کارآفرین در صنعت بیمه بوده است.

عرب زاده همچنین افزود نتیجه تلاشهای شبانه روزی همکاران با همراهی و پشتیبانی علمی و فنی مدیران عالی شرکت اختصاص سهم بیشتری از بازار و به دست آوردن اعتماد مردم که ارزشمند ترین سرمایه شرکت بیمه کارافرین بوده است می باشد.

مدیر بیمه کار آفرین در استان آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به فعالیت های این شرکت در استان نیز گفت: شعبه بیمه کار آفرین در تبریز، به عنوان سومین شعبه در سطح ایران بعد از تهران و اصفهان عملا کار خود را از سال ۸۳ آغاز کرد و تا به امروز هم شعب مراغه ، مرند و اهر در استان تاسیس شده اند که با شبکه ای مشتمل بر ۱۲۰ نفر به ارائه خدمات می پردازند. وی افزود: علاوه بر شعب مذکور، در همه شهرستان های دیگرِ استان هم نمایندگی های این شرکت در حال ارائه خدمت می باشند.

عرب زاده با اشاره به مهمترین خدمات بیمه کار آفرین، ادامه داد: بیمه کار آفرین به عنوان یک شرکت بیمه جنرال از ابتدای تاسیس در تمام حوزه های بیمه ای از جمله بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، اتومبیل ،  آتش سوزی ، باربری ، بیمه های مسئولیت و مهندسی و بیمه های تکمیلی درمان و عمر و حوادث فعالیت می کند . البته ما می توانیم بسته به نیاز مشتریان بیمه نامه طراحی و به آنها خدمات ارائه نماییم. مدیر بیمه کار آفرین در استان آذربایجان شرقی اضافه داشت: پس از تاسیس شرکت بیمه کار آفرین، طرح روز « بیمه عمر و سرمایه گذاری» از شرکتهای آمریکایی خریداری و در بیمه کار آفرین پیاده شد ، بطوریکه این بیمه نامه به مدت ۵ سال بصورت انحصاری از سوی بیمه کارآفرین در کشور اجرا می شد ؛ بعد از آن هم دیگر شرکت های بیمه ای فعال در کشور به نوعی از همین طرح الگو برداری و در شرکتهای بیمه دیگر پیاده کردند.

وی در تشریح اهمیت بیمه عمر و سرمایه گذاری ، اظهار داشت: ضریب نفوذ صنعت بیمه در هر کشوری و علی الخصوص ضریب نفوذ بیمه عمر یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی هر کشور به شمار می آید اما در کشور ما به دلیل یک سری باورهای نادرست، در کنار کم کاری شرکت های بیمه در فرهنگسازی و ایجاد زیر ساخت ها و بستر های لازم و مناسب ، این صنعت هنوز ضریب نفوذ مطلوب را در بین اقشار مردم ندارد. عرب زاده ادامه داد: ضریب نفوذ صنعت بیمه ایران در حال حاضر حدود ۱.۷ درصد است در حالی که استاندارد های ضریب نفوذ بیمه در کشورهای توسعه یافته از ۷ درصد تجاوز می کند.

مدیر بیمه کار آفرین در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه شرکت های بیمه باید تلاش بیشتری به کار گیرند تا با توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری، خانواده های ایرانی را در برابر تهدیدهایی که همه روزه با آنها مواجه هستند، پوشش داده و حمایت کنند.

عرب زاده در تشریح مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری ، خاطر نشان کرد: به عقیده خود من، این طرح می تواند علاوه بر تامین آتیه و پوشش ریسک های روزمره خانواده های ایرانی کمک بسیار بزرگی به اقتصاد کشور نیز داشته باشد، به شکلی که سرمایه های چند ده هزار میلیاردی حاصل از تجمیع حق بیمه های مردم می تواند به عنوان یک موتور محرک برای اقتصاد کشور و زمینه توسعه اقتصادی کشور را فراهم آورد.

وی افزود: بر اساس این بیمه نامه، اگر سرپرست خانواده فوت کند، شرکت بیمه بازماندگان را تحت پوشش میدهد و در صورت از کار افتادگی بیمه شده ، شرکت خودش پرداخت حق بیمه را تقبل می کند؛ علاوه بر این یکی از آیتم های مهمی که در بیمه عمر پیش بینی شده است، پوشش درمان بیماری های صعب العلاج است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر شرایط صنعت بیمه در دوران پر التهاب اقتصاد کشور، عنوان داشت: خوشبختانه صنعت بیمه در ایران به لحاظ داشتن ساختاری قوی و با داشتن مدیران توانمند ، متخصص و با تجربه بیمه ای در جایگاه خوبی قرار دارد، هر چند که اعتقاد داریم وضعیت صنعت بیمه می توانست بهتر از این هم باشد، اما به هر حال چالش های اقتصادی بر این صنعت هم تاثیر می گذارند.

عرب زاده تصریح کرد: گرچه تحریم های ظالمانه جلوی رشد صنعت بیمه را گرفت اما با این حال بیمه کار آفرین در یکسال گذشته، رشد فروش ۲۵ درصدی را تجربه کرد که این نشان می دهد با وجود این شرایط اقتصادی نامساعد ، این شرکت باز هم در جذب سهم بیشتری از بازار ، موفق عمل کرده است.

وی افزود: خوشبختانه بیمه کار آفرین تنها شرکتی است که در دوره تحریم وقتی همه شرکت های بیمه داخلی ایران تحریم شدند، به لحاظ اعتبار مدیران خود در کنار فعالیت در مقیاس بین المللی از تحریم مصون ماند؛ همین الان هم بسیاری از شرکت های خارجی وقتی برای فعالیت وارد کشور می شوند، بیمه کار آفرین، جزو اولین شرکت های بیمه ای است که به آن مراجعه می کنند.

عرب زاده همچنین با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی برای اعضای شبکه فروش این شرکت گفت: اعتقاد و باور بیمه کار افرین این است که باید بر اساس شرایط روز خدمات متناسب به مشتریان خود ارائه دهد و در همین راستا دوره های آموزشی مستمر برای نمایندگان شرکت برگزار می کنیم تا شبکه فروش مان در هر حال بالاترین آمادگی را برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر داشته باشند.

مدیر بیمه کار آفرین در استان آذربایجان شرقی همچنین در ارتباط با فضای رقابت بین شرکت های بیمه خصوصی و دولتی ، اظهار داشت: به عقیده من، شرکت های دولتی نه تنها تهدیدی برای بخش خصوصی نیست، بلکه ما را تقویت هم می کنند چرا که آمار و ارقام صنعت بیمه در این چند سال نشان می دهد که بیمه گزاران به شکلی فزاینده از شرکت های بیمه دولتی به سمت شرکت های خصوصی می آیند. عرب زاده خاطر نشان کرد: این نشان می دهد بخش خصوصی در زمینه ارایه خدمات بیمه ای موفق تر عمل کرده و بیشتر اعتمادسازی کرده است.

وی در عین حال عنوان داشت: جا دارد از دولت هم تقدیر کنیم که در سالهای گذشته زمینه های لازم را برای ورود و حضور قدرتمند بخش خصوصی در اقتصاد کشور فراهم کرده است.

مدیر بیمه کار آفرین در استان آذربایجان شرقی در پایان این گفتگو با تاکید بر این که در بیمه کارآفرین سرویس دهی مناسب، مهمترین وجه تبلیغ ماست؛ افزود: ما در خدمات دهی هیچ وقت تاخیر و تعلل نکرده ایم، حتی در موارد بسیاری با پرداخت علی الحساب در تامین خسارت هایی که متوجه مشتریانمان شده است آنها را همراهی و تهدیدها را از آنها دور کرده ایم.

 


در بیمه کارآفرین نشان داده ایم که از انجام کارهای سخت ابایی نداریم

bk-3

مدرس این دوره آموزشی توانمند سازی حرفه ای نمایندگان نیز در گفتگویی کوتاه با مهد تمدن، حضور برجسته ترین مدیران صنعت بیمه کشور در نیم قرن گذشته  را در مدیریت بیمه کار آفرین از مهمترین نقطه قوت این شرکت دانست.

محسن صالحی که خود ۳۵ سال سابقه مدیریت پرثمر در صنعت بیمه ایران و کانادا را داراست تاکید کرد: علاوه بر حضور مدیران کار آشنا، با سابقه روشن و پر افتخار بیمه کارآفرین که این شرکت را از دیگر بیمه های کشور ممتاز ساخته است و به نظر می آید یک پیشنهاد کاملا مفید و منطقی برای بیمه گزاران باشد که از خدمات آن استفاده کنند.

صالحی با بیان اینکه کشور دوران سختی را در گذار از اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی سپری می کند، افزود: در این شرایط راهِ رسیدن به هدف، در بازار بیمه برای بخش خصوصی بسیار دشوار و موانع بسیار جدی بر سر راه است ، اما ما به هر حال امیدواریم تلاش هایی که در بیمه کار آفرین از گذشته صورت گرفته است در آینده هم ادامه یابد ، و به ثمر بنشیند.

وی در ارتباط با کلاس های آموزشی در بیمه کار آفرین اظهار داشت: هدف اصلی ما در این کلاس ها آموزش های کاربردی مستمر است. وی ادامه داد: به عنوان کسی که عشق و علاقه به صنعت و اقتصاد این کشور دارم، شخصا معتقدم که باید همه مهارت هایی را که شبکه فروش شرکت بیمه نیاز دارد، با استمرار در آموزش به فرهنگ تبدیل نماییم و ثابت کنیم که تک تک اعضای این شبکه، شایستگی کار در بیمه کار آفرین را دارند و می توانند منافع بیمه گذران را حفظ کنند.

این مدیر پرسابقه صنعت بیمه، در پایان تاکید کرد: همه تلاش و کوشش ما در مجموعه صنعت بیمه باید متمرکز بر بازسازی اعتماد مردم به بیمه ها و نهادینه ساختن این اعتماد باشد؛ البته نباید فکر کنیم که همه مردم نسبت به شرکت های بیمه بی اعتماد هستند. وی ادامه داد: مردم هر روز و هر روز با این صنعت در ارتباط هستند و اگر اندک نارضایتی در جایی وجود دارد، نمی توان آن را به همه جامعه تعمیم داد.

صالحی تصریح کرد: به ویژه دیدگاه بیمه کار آفرین که ارتباط بیشتری با مردم دارد و خدمت عاشقانه به آنها را سرلوحه برنامه های خود قرار داده در مدت فعالیت خود نشان داده است که می توان با شفافیت و صداقت و مسئولیت پذیری، اعتماد مردم را جلب کرد، البته معتقدیم هنوز خلاهایی وجود دارد و ما همچنان تلاش می کنیم تا این خلا ها را پر کنیم. کار در این حوزه گرچه دشوار است اما ما در بیمه کارآفرین نشان داده ایم که از انجام کارهای سخت ابایی نداریم!

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی از امیر جعفری با کد نمایندگی ۱۵۹۶، رضا امینی اصل با کد نمایندگی ۳۳۱۸ و جمال طبقچی میلانی با کد نمایندگی ۳۴۴۲ به عنوان نمایندگان فعال بیمه کارآفرین در آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد.

About Author

asanews@j

asanews@j

اخبار مشابه

۲ دیدگاه

 1. جواد جعفرزاده
  جواد جعفرزاده آذر ۰۸, ۱۵:۲۳

  با سلام
  ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مجموعه خبری آسانیوز :
  از پوشش خبری صنعت بیمه و اتفاقات صورت گرفته اعم از خدمات و تواناییهای این بخش به منظور فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ بیمه وافزایش ضریب نفوذ بیمه در سطح استان و کشور بسیار خرسندیم.
  پیشنهاد میگردد در راستای اشاعه فرهنگ بیمه در سطح آحاد جامعه و اهداف عالی نظام مفدس جمهوری اسلامی ایران و افزایش سطح رفاه و توان مردم شریف کشورمان ،با نخبگان و متخصصین و کارشناسان صنعت بیمه از تمامی شرکت های بیمه مصاحبه های تخصصی بیمه ها صورت گیرد .

  ارسال پاسخ به این دیدگاه
 2. جمال طبقچی میلانی
  جمال طبقچی میلانی آذر ۰۷, ۱۶:۵۸

  باتشکر از دیدگاه وفعالیتهای جناب آقای مهندس عرب زاده اگر چنانچه فرهنگ سازی ریشه ای در جامعه جهان سوم شروع شود اثر بخشی آن به مراتب چند هزار برابر خواهد شد ومیزان آسیب دیدگی جامعه از روانی ومالی به حداقل خواهد رسید.
  باتشکر میلانی

  ارسال پاسخ به این دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *