دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه خبر داد:

بودجه‌ ۳۰۰ میلیاردی دریاچه‌ ارومیه، در مرحله‌ مبادله‌ موافقت‌نامه

آسانیوز: رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه خبر داد: تخصیص بودجه‌ 300میلیارد تومانی دریاچه‌ ارومیه در مرحله‌ مبادله‌ موافقت‌نامه است.

بودجه‌ ۳۰۰ میلیاردی دریاچه‌ ارومیه، در مرحله‌ مبادله‌ موافقت‌نامه
دی ۱۸
۱۴:۳۱ ۱۳۹۵

خلیل ساعی ضمن اعلام این خبر گفت: تخصیص اعتبارات برای دریاچه‌ ارومیه، در مرحله‌ ابلاغ اعتبارات است که برای سه استان تعیین شده و سهم هر یک از استان‌ها نیز مشخص شده است که پس از دریافت کامل بودجه، شروع به انجام پروژه‌های اجرایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به وضعیت تراز آب دریاچه در دی ماه، گفت: آخرین گزارشات حاکی از آن است که در حال حاضر سطح تراز آبی دریاچه ۱۲۷۰.۵۵ متر بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش ۳۰ سانتی متری داشته است.

وی با ارائه‌ توضیحاتی در خصوص سامانه‌ هوشمند پایش ستاد احیای دریاچه‌ ارومیه، گفت: این سامانه به نوعی یک بانک اطلاعاتی محسوب می‌شود که صرفا میزان پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌هایی که در راستی احیای دریاچه فعالیت می‌کنند را ثبت می‌کند.

ساعی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش پدیده فیزیکی به نام آلبدو یا سپیدایی نیز گفت: این پدیده به بازتاب نور اشاره دارد که چه مقدار از نوری که به سطح یک جسم می‌تابد، بازتاب می‌شود. این بازتاب در اجسام مختلف متفاوت است که در خاک، آب و برف رخ می‌دهد. آلبدو همان انعکاس نور از سطح آب است که به طبع در مکان‌هایی با پوشش گیاهی کم و یا مکان‌هایی که رو به خشکی است، آلبدو نیز افزایش می‌یابد.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *