دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:

تبلوردفاع از حق و دین در فرزندان این مرز و بوم با تربیت رباب گونه مادران

حجت الاسلام شهاب الدین حسینی در مراسم شیرخوارگان حسینی گفت: مادران باید با تاسی از رباب علی اصغرهایشان را تربیت کنند تا در آینده چون علی اکبرها و قاسم‌‌ها از حق ودین دفاع کنند.

تبلوردفاع از حق و دین در فرزندان این مرز و بوم با تربیت رباب گونه مادران
مهر ۱۵
۲۳:۵۷ ۱۳۹۵

حسینی اظهار داشت: کربلا جریان نور در برابر ظلمت است، ظلمتی که امروز نیز در قالب استکبار، وهابیت و تکفیری‌‌‌ها در برابر نور شیعه ایستاده است.

وی ادامه داد: در کربلا هدایت در برابر ضلالت و سعادت در برابر شقاوت قرار گرفته است؛ خیلی‌‌‌ها سعی کردند نور کربلا را خاموش کنند اما اراده حضرت حق بر این بود که حرارت و نور جریان عاشورا جاودانه بماند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه اراده خداوند بر این بود حسین(ع) مصباح خدا و سوارشدگان کشتی او نجات یافتگان باشند، ابراز کرد: ما با تربیت این کودکان هرگز اجازه نخواهیم داد نور کربلا خاموش شود؛ اگر امروز دشمن با پروژه نفوذ می‌خواهد شیعیان و مسلمانان را متلاشی کند و با ناتوی فرهنگی خانواده‌‌ها را از ما بگیرد، شیعیان به تاسی از جریان عاشورا و مادر حضرت علی اصغر نشان خواهیم داد که حرارت حسین در قلب‌های ما خاموش شدنی نیست.

وی بیان داشت: امروز مادران باید علی اصغر و علی اکبرهایی تربیت کنند که تفکر استکبارستیزی را همه‌گیر کنند و راه ائمه را ادامه دهند تا روزی این تفکر بر قلب تمام عالمیان نفوذ کند.

حجت الاسلام حسینی، عامل دیگری که ادامه جاودانگی حماسه حسین را رقم زده، محبت امام حسین(ع) عنوان کرد و ادامه داد: این محبت در قلب‌ها جای گرفته و نسل به نسل منتقل شده است؛ علاوه بر آن عشق حسینی نیز بر این جریان ماندگاری بخشیده است و این عشق هرگز اجازه خاموشی نور کربلا را نخواهد داد.

وی توضیح داد: ولایت پذیری، فرهنگ نماز، فرهنگ حجاب، فرهنگ امر به معروف، فرهنگ مقاومت و همه خوبی‌‌های دیگر در روز عاشورا تجلی یافت؛ امام حسین(ع) فدا کردن علی اصغرش پیام مظلومیت و استکبار ستیزی را به گوش دنیا رساند و این همایش‌‌ها نیز در راستای همان هدف است که پیام مظلومین را به گوش عالم برسانیم.

حسینی خاطرنشان کرد: عباس بن علی و دیگر شهدا برای مبارزه با کفر به میدان کربلا آمده بودند اما وجود علی اصغر(ع) جنبه پیام آوری داشت، گریه بر حسین نیز باعث ماندگاری کربلاست.

 

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *