چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خبرداد:

توسعه گردشگری در ۱۳روستای آذربایجان شرقی

آسانیوز:مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت:در حوزه اقتصاد مقاومتی در سه حوزه به فعالیت می پردازیم که در این راستا دو حوزه برای صنایع دستی ،3روستا برای میراث فرهنگی و 13روستا برای گردشگری انتخاب شده اند

توسعه گردشگری در ۱۳روستای آذربایجان شرقی
آبان ۲۶
۰۹:۳۲ ۱۳۹۵

مرتضی ابدار در نشست مشترک کمیته راهبری و کارگروه توسعه روستایی و عشایری آذربایجان شرقی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شد گفت:آموزشهای دانش محور ،آموزش های مهارت محور ،توجه به زیرساخت های گردشگری،ایجاد بازارچه های صنایع دستی ،برگزاری جشنواره ها و اعطای تسهیلات از جمله اقداماتی است که در این دوره به انجام رسیده است.

وی ادامه داد:در حوزه صنایع دستی نیز اقداماتی در روستاهای هدف به انجام رسیده است که در نظرگرفتن ۵۷ روستای قابلیت دار جهت توسعه صنایع دستی ،آموزش در ۴۲ روستا ،انتخاب ۱۰ شهرستان جهت تبدیل به قطب صنایع دستی از جمله آنهاست.

آبدار اظهار کرد:از بین ۵۲ روستای هدف گردشگری تا کنون در ۳۱ روستا زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری به انجام رسیده است.

وی گفت:در حال حاضر شهرستان های اهر به عنوان قطب ورنی‌بافی، جلفا به عنوان قطب منبت‌کاری، خداآفرین به عنوان قطب صنایع دستی و چرمی و شبستر به عنوان قطب سفال‌گری انتخاب شده اند.

آبدار خاطرنشان کرد: این شهرستان‌‎ها نیازمند حمایت خوب و دایمی برای فروش محصولات در بازار هستند و  با توجه به تبریز ۲۰۱۸ بایددر راستای رفع هر چه سریع‌تر مشکلات تلاش کنیم.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *