دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

انتقاد تند رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز از بیمارستان‌های خصوصی/

جذب نیروهای فاقد صلاحیت پرستاری در کسوت پرستاری معضل جدی است

آسانیوز : رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز از عملکرد بیمارستان‌های خصوصی در جذب و به کار گیری افرادی غیر از رشته پرستاری در کسوت پرستاری انتقاد کرد.

جذب نیروهای فاقد صلاحیت پرستاری در کسوت پرستاری معضل جدی است
دی ۱۹
۱۲:۴۷ ۱۳۹۵

عبدلله صفری در گفت‌وگو با آسانیوز اظهار داشت: برخی بیمارستان‌های خصوصی به دلیل پرداخت دستمزد کمتر اقدام به جذب دانشجویان رشته پرستاری و دیگر رشته‌های پیراپزشکی در پست‌های پرستاری خود می‌کنند، باید از نظر دور نداشت که بحث بیمار و مراقبت‌های دوران بیماری شوخی بردار نیست! وی با اشاره به مشکل اشتغال در مقابل برخی از فارغ التحصیلان رشته پرستاری افزود: در جامعه ما، نیروی پرستار در مراکز علمی به حدکافی تربیت می‌شود و لزومی ندارد افراد فاقد صلاحیت در این شغل فعالیت بکنند. به گفته وی جذب و به کارگیری افرادی غیر از رشته پرستاری و فاقد صلاحیت لازم، باعث افت شدید خدمات بالینی در بیمارستان‌های خصوصی می‌شود.
صفری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه در آگهی‌های تبلیغاتی متعدد با اصطلاحی با عنوان «تامین پرستار» که توسط شرکت‌های خدماتی استفاده می‌شود، روبرو هستیم، استفاده از چنین اصطلاحی توسط این شرکت‌های خدماتی توهین به شغل پرستاری است! وی یادآور شد: استفاده از عنوان پرستاری برای امورات خدماتی سنجیده نیست، از فعالین فرهنگی و اداره ارشاد انتظار داریم در این خصوص وارد شده و با انتشار چنین عناوینی مقابله کنند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از واژه «مراقب» برای فعالیت‌های خدماتی که به سالمندان، افراد از کار افتاده و معلولین ارائه می‌شود، مناسب تر به نظر می‌رسد.

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *