دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:

دعوت از ۴ دانش آموز استان برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآنی

آسانیوز: مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از دعوت 4 دانش آموز استان برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآنی خبر داد.

دعوت از ۴ دانش آموز استان برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآنی
آذر ۲۲
۲۲:۰۶ ۱۳۹۵

جعفر پاشایی در آیین تجلیل از برگزیدگان کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان آذربایجان شرقی که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، ضمن تبریک هفته قرآن و عترت، به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل پرداخت و گفت: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و تغییرات مدیریتی در دستگاه تعلیم و تربیت استان، با نظر به توصیه های موکد نماینده ولی فقیه استان در خصوص ترویج فرهنگ قرآنی، نماز و عترت، سریعا ستادی با همین عنوان در اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تشکیل شد.
تعداد دانش آموزان حافظ قران کریم را ۱۹۴ نفر در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴ اعلام کرد و افزود: این تعداد در سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ به ۲۵۷ دانش آموز افزایش یافته و در عین حال امسال ۴ دانش آموزان استان برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآنی دعوت شده اند.
وی همچنین در خصوص تعداد دانش آموزان شرکت کننده در همایش «احلی من العسل» اظهار کرد: در دهه اول محرم سال ۹۳ بیش از ۳ هزار و ۵۰۰، سال ۹۴ هم ۴ هزار و در سال ۹۵ نیز نزدیک به ۵ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در این همایش شرکت کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی تعداد هیئت های مذهبی دانش آموزی و مدرسه ای استان را ۹۵۰ هیئت در سال ۹۳، هزار و ۶۷ هیئت در سال ۹۴ و هزار و ۲۰۰ هیئت در سال جاری اعلام کرد و افزود: در مسابقات کشوری سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴ از ۹۴ دانش آموز ۱۹ نفر و سال تحصیلی۹۴ – ۹۵ نیز از ۷۴ نفر ۲۲ دانش آموز استان موفق به کسب رتبه های برتر شدند.
وی اضافه کرد: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ۲۰ دارالقرآن فعال دانش آموزی در آذربایجان شرقی وجود داشت اما در حال حاضر این تعداد به ۴۴ باب افزایش یافته است.
پاشایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اجرای طرح نهضت ساخت نمازخانه در مدارس آذربایجان شرقی گفت: متاسفانه در گذشته نمازخانه های مدارس در استان نبود اما در سالهای اخیر با تلاش های صورت گرفته در این حوزه توانستیم وضعیت نمازخانه های مدارس آذربایجان شرقی را بهبود بخشیم.
وی اضافه کرد: با مشارکت خیرین آذربایجان شرقی در عرض ۹۰ روز نهضت نمازخانه سازی در مدارس پرجمعیت استان اجرا و امسال نزدیک به ۵۵ نمازخانه افتتاح شد و همچنین ۲۵ باب نمازخانه در حال احداث است.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از افزایش تعداد روحانیون و برگزارکنندگان نماز جماعت در مدارس استان از ۵۵۵ نفر به ۷۸۰ روحانی خبر داد و افزود: در عین حال هزار و ۱۷۵ همکار فرهنگی در سال ۹۴ و هزار و ۷۵۰ نفر در سال جاری در این حوزه فعال هستند.
وی در خاتمه سخنانش با اشاره به اجرای طرح انتقال کتاب در هزار و ۲۰۰ کلاس روستایی چندپایه و تجهیز کتابخانه های مدارس آذربایجان شرقی گفت: در سال ۹۲ در مدارس استان به ازای هر دانش آموز ۹ جلد کتاب موجود بود اما امسال با توجه به تجهیز کتابخانه‌ها، به ۱۱ جلد کتاب افزایش یافته، البته این طرح جهت ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان بیشتر در مناطق محروم صورت گرفته است.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *