دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی خبر داد:

رشد ۶۸ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق در استان

آسانیوز: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از رشد 68 درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رشد ۶۸ درصدی ارزش ریالی کالاهای قاچاق در استان
آذر ۰۱
۲۰:۰۷ ۱۳۹۵

اسماعیل عطاپور عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی اظهار داشت: در هفت ماهه سال گذشته ۶ هزار و ۳۱۹ مورد بازرسی از سطح عرضه کالا و در سال‌جاری نیز ۱۰ هزار و ۶۸۸ مورد بازرسی انجام گرفت و منجر به تشکیل ۴۲۷ پرونده شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: ارزش ریالی کالاهای کشف شده نیز به میزان ۶۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

ایبن مسؤول تبیین کرد: تفاهم‌نامه‌ای با ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز منعقد کردیم و مقرر شده اتحادیه اصناف در سطح عرضه حضور گسترده یافته و یک سری اقدامات پیشگیرانه انجام دهند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی اذعان داشت: در استان این موضوع را از طریق تک تک اتحادیه‌ها پیگیری کرده و تعداد ۷۲ جلسه با اتحادیه‌ها تشکیل دادیم و مقرر است این اتحادیه‌ها از طریق ارسال پیامک و نصب بنر نسبت به توصیه مردم به خرید کالای ایرانی اقدام کنند.

این مسئول در عین حال خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه مانع وظایف سایر دستگاه‌ها، از جمله سازمان صنعت، معدن و تجارت در امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیست.

 

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *