چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی:

رفع مشکل الحاقیه بیمه شخص ثالث / آینده ای درخشان برای آینده سازان با بیمه «مان» و «ازدواج جوانان»

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی گفت: مردم می توانند از طریق بیمه «مان» و بیمه «ازدواج جوانان» ، آینده ای بهتر و درخشان تر برای اینده سازان رقم بزنند.

رفع مشکل الحاقیه بیمه شخص ثالث / آینده ای درخشان برای آینده سازان با بیمه «مان» و «ازدواج جوانان»
آبان ۱۷
۰۹:۱۱ ۱۳۹۵

فرامرز قهرمانی مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هشتاد و یکمین سالگرد تاسیس بیمه ایران ابراز داشت:۱۵ آبان ماه سال ۱۳۱۴ سالروز تاسیس بیمه ایران به عنوان روز ملی شدن صنعت بیمه در کشور محسوب می گردد.

قهرمانی با بیان اینکه قبل از تشکیل بیمه ایران شرکت های خارجی هزینه های سنگینی به کشور تحمیل می کردند گفت: خوشبختانه به حول و قوه الهی و با پشتوانه ملت ایران ، در مدت زمانی کوتاه دفاتر بیمه ایران در شهرهای مشهد ،اهواز و تبریز افتتاح شد.

وی با اشاره به تاسیس دفتر بیمه ایران در سال ۱۳۱۷ در تبریز اظهار داشت: هم اکنون در آذربایجان شرقی حدود ۱۳ شعبه فعال در شهرهای تبریز، مرند ، مراغه ، میانه ، شبستر ، بناب ، اهر ، هشترود ، کلیبر ، سراب ، بستان آباد و ۶۵۰ نماینده شبکه فروش داریم که ۲۱ نمایندگی شرکت حقوقی و مابقی نماینده های حقیقی می باشند.

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی ،  خدمت رسانی به جامعه علی الخصوص خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، ایثارگران و آزادگان را از بزرگترین افتخارات بیمه ایران برشمرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شعبه فعال در سطح کشور ، آماده ارائه خدمات به ملت شریف ایران می باشد.

وی همچنین با اعلام این موضوع که اصلی ترین مزیت بیمه ایران دولتی بودن آن است تاکید کرد: بیمه ایران راهبر صنعت بیمه در کشور تلقی شده و تامین آسایش ، آرامش خاطر و اطمینان برای آحاد جامعه اصلی ترین ماموریت آن می باشد.

قهرمانی در ادامه مشتری مداری را ماهیت شرکت بیمه ایران نامید و اضافه کرد: بر این باوریم که فعالیت موثر در راستای جذب و حفظ مشتریان ، منجر به استمرار دوام و بقای این شرکت خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این گفتگو از رسیدگی به ۵۴۷ هزار و ۱۸۹ فقره پرونده در ۷ ماهه سالجاری در استان خبر داد و گفت: تا به امروز ۱۴۷ میلیارد تومان خسارت در استان پرداخت کرده ایم.

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به رشد ۱۹ درصدی حق بیمه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خاطر نشان ساخت: این موفقیت را در درجه اول مدیون تلاش های دولتمردان دولت تدبیر و امید می دانیم که با تلاش های شبانه روزی شان توانستند تحریم های ناعادلانه علیه ملت ایران را بردارند.

وی اضافه کرد : در وهله دوم ، موفقیت های حاصله مدیون اعتماد مردم به بیمه ایران به عنوان تنها شرکت دولتی بیمه می باشد.

قهرمانی در ادامه این گفتگو با انتقاد از عدم فرهنگسازی بیمه در کشور یادآور شد: ضریب نفوذ بیمه در کشور ایران حدود ۲ درصد است در حالیکه این رقم در کشورهای در حال توسعه ۷ درصد و کشورهای توسعه یافته حدود ۱۲ درصد می باشد.

وی بیمه عمر را از دغدغه های بیمه ایران برشمرد و تصریح کرد: تاکنون بر بحث بیمه عمر تاکید زیادی داشته ایم چرا که مردم از این طریق و با پرداخت مبالغ کم ، می توانند آینده خود و فرزندانشان را تضمین می کنند.

وی همچنین از کسب رتبه دوم کشوری توسط بیمه ایران آذربایجان شرقی در بیمع عمر و کسب رتبه نخست کشوری توسط چند نمایندگی این استان در فروش بیمه عمر خبر داد و گفت : خوشبختانه تاکنون بیمه «مان» و بیمه «ازدواج جوانان» که از آغاز هر کدام به ترتیب ۲ سال و ۶ ماه می گذرد استقبال خوبی صورت گرفته است.

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی در توضیح بیمه «مان» و بیمه «ازدواج جوانان» تصریح کرد:امراض خاص ، سرطان ، نقص عضو ، فوت و … جزء آیتم های بیمه مان بوده و روشهای پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه ، ۳ ماهه، ۶ ماهه و یکساله بوده و از مبلغ قسط حداقل ۵۰ هزار تومان شروع می گردد و بیمه ازدواج جوانان نیز شامل یکسری آیتم های وام جهیزیه ومشاوره های پیش از ازدواج،برگزاری مراسم عقد و عروسی و .. تا مدت بازخرید است.

وی در ادامه این گفتگو در خصوص بیمه شخص ثالث اظهار داشت: از مجموع مبلغ دریافتی جهت بیمه شخص ثالث ، ۱۰ درصد به حساب نیروی انتظامی ، ۱۰ درصد وزارت بهداشت و ۸ درصد به صندوق خسارت های جانی واریز می گردد.

قهرمانی در ادامه از ایجاد دفتر صندوق خسارت های جانی در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این صندوق زیر نظر بیمه مرکزی و در راستای حمایت از مردم فعالیت می کند.

وی با اشاره به تصویب قانون جدید بیمه شخص ثالث ابراز داشت : در گذشته به محض پایان سال و شروع سال جدید و به دنبال افزایش مبلغ دیه ، مردم همواره دلهره داشتند که اگر به موقع  نسبت به الحاقیه شخص ثالث اقدام نکنند با مشکلات عدیده ای مواجه می گردند.

این مقام مسئول تشریح کرد: ۲۹ خرداد ماه سالجاری و بر اساس قانون مصوب ، مشکل الحاقیه شخص ثالث رفع و با انتقال ۸ درصد از حق بیمه شخص ثالث به حساب صندوق خسارت های جانی ، مردم نیازی به این الحاقیه ندارند.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص روند پرونده بیمه توسعه گفت: با توجه به تعطیلی بیمه توسعه در اواخر سال ۹۳ و طبق مصوبه شورای عالی بیمه ، صرفا شرکتی دولتی می توانست اموال بیمه توسعه را فروخته و حق و حقوق بیمه گذاران را پرداخت نماید.

قهرمانی تشریح کرد: به دنبال تعطیلی بیمه توسعه مقرر شد افرادی که از طریق بیمه توسعه اقدام به پرداخت حق بیمه عمر و زندگی می نمودند یا وجه پرداختی خودشان را تحویل بگیرند و یا بیمه خود را بیمه ایران انتقال دهند تا به عنوان آورده اولیه شان محسوب گردد.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی بیمه های خصوصی نرخ شکنی کرده و اقدام به تخفیف ۲۰ الی ۳۰ درصدی در بیمه شخص ثالث می نمودند ولی طبق مصوبه قانون جدید شخص ثالث در ۲۹ خرداد ماه سالجاری اگر شرکت های بیمه ای ریالی در بیمه شخص ثالث تخفیف دهند با برخورد جدی بیمه مرکزی مواجه خواهند شد و صرفا می توانند اقدام به اعمال تخفیف ۲/۵ درصدی آن هم با مجوز بیمه مرکزی نمایند.

مدیر بیمه ایران در آذربایجان شرقی همچنین از لغو کد چند نمایندگی بیمه ایران در استان به دلیل برخی تخلفات صورت گرفته خبر داد و  یادآور شد: در حال حاضر در هیچ شهرستانی نیاز به شعبه نداریم  ودر شهرستان هایی که شعبه وجود ندارد نمایندگی های مستقر بیمه ایران در آن شهرستان اقدام به ارائه خدمات به مردم می نمایند.

وی در ادامه با اشاره به پرداخت خسارت بالغ بر ۱۰میلیارد تومانی در زلزله ورزقان خاطر نشان ساخت: همچنین در راستای حمایت از صنایع کوچک راکد ، مقرر گردید با همکاری دولت و شرکت بیمه ایران از صنایع کوچکی که چندین سال به دلیل مشکلات پیش آمده راکد بودند حمایت می شود.

قهرمانی خدمت رسانی و خدمتگذاری را ۲ اولویت اصلی شرکت بیمه ایران عنوان کرد و ابراز داشت: بیمه ایران  سرمایه ای ملی و متعلق به مردم ایران است و امیدواریم بتوانیم از این امانت به خوبی پاسداری کنیم.

وی در خاتمه از مسئولین ارشد استانی ، مقامات انتظامی و نظامی علی الخصوص دستگاه قضایی استان که همواره بیمه ایران را مورد حمایت قرار داده اند تقدیر نمود.

 

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *