چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

روزمره گی بزرگ ترین آسیب برای فرهنگ است

آسانیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه روزمره گی بزرگ ترین آسیب برای فرهنگ است، گفت: باید با خلاقیت و نبوغ و اهداف بلندمدت، وضعیت فرهنگی را تغییر داد تا دچار روزمره گی نشد.

روزمره گی بزرگ ترین آسیب برای فرهنگ است
دی ۲۳
۱۳:۵۰ ۱۳۹۵

محمد محمدپور در جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، با اشاره به جایگاه اثرگذار فرهنگ در جامعه افزود: داشته های فرهنگی مایه پیشرفت در گذشته و آینده جامعه بوده و این امر از معبر فرهنگی می گذرد.
وی اظهار کرد: انتظار می رود سیاست های فرهنگی کشور شناسایی شده و به صورت منطقه ای اجرا شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: شهرستان های استان ظرفیت فرهنگی گسترده ای دارد و باید خلاقانه با آن برخورد کرد.
محمدپور ادامه داد: بدون آمایش فرهنگی، برنامه های این حوزه باری به هر جهت پیش می رود و افق مشخصی نخواهد داشت.
وی اضافه کرد: با واسپاری امور فرهنگی و هنری، توان برنامه ریزی و نظارت ارتقا پیدا خواهد کرد و انجمن ها و موسسات فرهنگی و هنری در این راستا باید تقویت شود.
وی با اشاره به نامعلوم بودن سهم فرهنگ در اقتصاد گفت: اگر از هر مدیر ارشد استان درباره سهم بخش کشاورزی در اقتصاد استان سوال شود، به طور مشخص پاسخ می دهد اما سهم فرهنگ در اقتصاد حتی برای خود ما نیز نامعلوم است.
رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر تبریز نیز در این جلسه از تحصیل ۲۰۰ دانشجو در این دانشگاه خبر داد.
احد عبادی افزود: این مرکز در رشته های کاردانی حرفه ای بازیگری، ساخت انیمیشن، نوازندگی ساز ایرانی، نوازندگی ساز کلاسیک، گریم و طراحی چهره، چاپ و نشر، عکاسی، سینما و فیلمسازی و مدیحه و مرثیه فعالیت می کند.
وی اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر تبریز زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی فعالیت می کند و از مهر سال گذشته به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است.
عبادی ادامه داد: این دانشگاه در حوزه پژوهش آمادگی دارد همکاری های لازم را با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انجام دهد.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *