دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

سازمان بسیج اساتیدآذربایجان شرقی برگزارمی کند:

کنفرانس بین المللی ازنهضت مشروطیت تاانقلاب اسلامی باتاکیدبرجبهه مقاومت اسلامی

آسانیوز:اورنگی رییس بسیج اساتید آذربایجان شرقی درگفتگو باخبرنگاران ازبرگزاری سومین کنفرانس بین المللی از نهضت مشروطیت تاانقلاب اسلامی باتاکید بر جبهه مقاومت اسلامی در 14 مرداد ماه جاری درتبریز خبر داد.

کنفرانس بین المللی ازنهضت مشروطیت تاانقلاب اسلامی باتاکیدبرجبهه مقاومت اسلامی
مرداد ۱۲
۰۹:۱۷ ۱۳۹۵

اورنگی جریان شناسی نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی، بررسی مساله نفوذ در شکست انحراف نهضت مشروطیت، نقش علما، بزرگان و سرداران آذربایجان در تحولات یکصد سال اخیر از نهضت مشروطه تا جبهه مقاومت اسلامی، بررسی دستاوردهای نهضت مشروطیت، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی و نقش فقه سیاسی، فرهنگ عاشورا و انتظار در تداوم انقلاب اسلامی را  از جمله محورهای همایش مذکور عنوان کرده و اظهار داشت:
بررسی روند شکل گیری نهضت مشروطیت، انقلاب اسلامی و آینده پژوهی دستاوردهای جبهه مقاومت اسلامی، نقش زنان مبارز و متدین از نهضت مشروطیت تا جبهه مقاومت اسلامی، بررسی تطبیقی شعارهای مردمی در نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی، مولفه های ماندگاری انقلاب اسلامی و نقش آن در جبهه مقاومت اسلامی و جهاد کبیر در نهضت مشروطیت و انقلاب اسلامی از دیگر محورهای همایش می باشد.

وی در خصوص مقالات رسیده به دبیرخانه همایش خاطر نشان ساخت: از مجموع ۱۲۵ مقاله ارسالی به دبیرخانه همایش و بعد از داوری ۱۵ نفر داور از دانشگاه های مختلف با تخصص های متفاوت مقرر گردید ۲۵ مقاله منتخب در روز همایش ارائه گردد.
رییس بسیج اساتید آذربایجان شرقی ضمن اشاره به حضور  شرکت کنندگانی از جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، مصر، لبنان و سوریه در این همایش تصریح کرد: گفتمان سازی در خصوص این موضوع که نهضت مشروطیت، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی هیچ یک از هم جدا و مجزا نبوده و از لحاظ محتوا و جوهره مشروطیت با انقلاب اسلامی و هر دو با جبهه مقاومت اسلامی گره خورده است از اهداف برگزاری همایش می باشد.

وی با بیان اینکه چاپ دو کتاب خروجی دو همایش قبلی می باشد افزود: امسال نیز سومین کتاب همایش را در ۳ بخش مشروطیت ، انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی به چاپ خواهیم رساند.

رییس بسیج اساتید آذربایجان شرقی در خاتمه ابراز داشت: در روز همایش از خانواده شهدای مدافع حرم از سوی جامعه دانشگاهی استان تجلیل به عمل خواهد آمد.

گفتنی است این کنفرانس در تالار بعثت دانشگاه هنر اسلامی برگزار خواهد شد.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *