چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در نشست مشترک کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی شورای اسلامی آذربایجان شرقی با انجمن صنفی استان مطرح شد:

لزوم حمایت جدی مسئولان از کشاورزان/ ارائه طرح بیمه درآمد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی

آسانیوز: نشست مشترک کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی شورای اسلامی آذربایجان شرقی و نظام صنفی کشاورزی با مدیر بانک کشاورزی و مدیر باغبانی استان برگزار شد.

لزوم حمایت جدی مسئولان از کشاورزان/ ارائه طرح بیمه درآمد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی
دی ۱۸
۱۱:۰۰ ۱۳۹۵

رئیس شورای اسلامی آذربایجان شرقی در ابتدای سخنانش در این نشست، کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی شورای اسلامیاستان را از کمیسیونهای فعال و پویای  این شورا دانست و با تاکید بر اینکه این کمیسیون در انعکاس مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و حل آنها از مجاری قانونی پیش قدم است، اصغر عابدزاده افزود: افزایش حق بیمه محصولات کشاورزی بویژه باغبانی از دغدغه های مهم کشاورزان و باغداران استان می باشد که عدم توجه به این موضوع لطمه جبران ناپذیری به تولید محصولات کشاورزی استان خواهد زد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورتافزایش بهره وری زمین های روستایی گفت: علی رخم زحمات بسیاری کهکارگران، کشاورزان و روستاییان متحمل می شوند اما به حقوق خودشان نمی رسند.

عضو شورای کلانشهر تبریز در پایان سخنانش از مسئولین  خواست تابا بهره گیری از نظرات کشاورزان و کارگران درجهت افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی اقدام نمایند.

رئیس کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی شورای اسلامی آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی در این نشست با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی گفت: در گذشته کشاورزان به دلیل عدم وجود تشکیلات منسجم نتوانسته اند پیگیر حقوق قانونی خود باشند اما در سالهای اخیر با تشکیل نظام صنفی کشاورزی بخشی از مشکلات آنها رفع شده است.

عطا اله هاشمی اضافه کرد: با توجه به اینکه شورای اسلامی استان ها از طریق شورای عالی استانها، حق تقدیم لایحه و طرح به مجلس را دارد لذا از این جایگاه قانونی می توان برای تامین حق و حقوق کشاورزان استفاده کرد.

وی بیمه محصولات کشاورزی را از جمله موارد قابل طرح و چالشی بخش کشاورزی دانست و افزود: متاسفانه امسال افزایش ۴۰۰ درصدی حق بیمه باغات باعث کاهش سطح بیمه باغات شده است بطوری که از ۳۰۰۰۰ هکتار پوشش بیمه سال قبل امسال به ۱۵ هکتار کاهش یافته است لذا پیشنهاد می کنم که حق بیمه در باغات به حالت قبل برگردد.

رئیس نظام صنفی آذربایجان شرقی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی ردیف اعتباری سالانه برای بیمه محصولات کشاورزی از قانون بودجه سنواتی کل کشور لحاظ نماید، با توجه به اینکه کشاورزان ۲۰ درصد سهم خود را واریز می کنند ولی دولت ۸۰ درصد سهم خود را به علت عدم پیش بینی در بودجه سنوات پرداخت نمی کند و این موضوع باعث ایجاد برخی مشکلات برای کشاورزان شده است.

هاشمی در پایان سخنان خود از ارائه طرح بیمه درآمد کشاورزی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تصویب این طرح بخش اعظمی از مشکلاتتامین معاش و درآمد کشاورزان کاسته شود.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *