دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Monday 11 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

انتقاد از عدم توجه به کیفیت کار در پروژه های شهرداری

لطفی : پل های نوساز «حمید» و «توانیر» ترک برداشته است / شهردار با پیمانکاران خاطی برخورد کند!

رئیس کمیسیون پیگیری مصوبات، تحقیق، نظارت و بازرسی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در سخنان پیش از دستور خود بااشاره به نزدیک بودن فصل بودجه بندی از همکاران شورایی خود خواست تا تکمیل پروژه های ناتمام همچون مسیرگشایی ها را در اولویت قرار دهند.

لطفی : پل های نوساز «حمید» و «توانیر» ترک برداشته است / شهردار با پیمانکاران خاطی برخورد کند!
آذر ۲۷
۲۱:۵۵ ۱۳۹۵

محمدباقر لطفی که در نشست علنی امروز شورای شهر سخن می گفت؛ گسترش ورزش های همگانی را جزو وظایف اصلی شهرداری ها دانست و افزود: متاسفانه شهرداری تبریز به جای هزینه برای ورزش های همگانی به ورزش های قهرمانی توجه داشته و هزینه هنگفتی نیز برای آن صرف کرده است.
وی ورزشهای همگانی را لازمه محیط های اجتماعی سالم تر و با نشاط تر اعلام کرد و از شهرداری خواست تا این موضوع را مورد توجه قرار دهد.
لطفی در بخش دیگری سخنانش با انتقاد ازتصویب طرح جامع تبریز گفت: متاسفانه در این طرح از نظر اساتید و کارشناسان استفاده نشده و توسعه شهر در مسیر گسل تبریز در نظر گرفته شده و چشم انداز ۲۰ ساله شهر مورد غفلت واقع شده است.
وی ضمن تقدیر از زحمات کلیه مدیران و پرسنل شهرداری تبریز افزود: شهرداری تبریز در موضوع جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز ضعیف عمل می کند لذا این امر در بلند مدت مشکلات فراوانی را برای شهر ایجاد خواهد کرد.
این عضو شورای اسلامی کلانشهر تبریز  ضمن تاکید بر پرداخت دیون اشخاص حقیقی و حقوقی گفت: در این راستا ابتدا باید اقدام به پرداخت بدهی های شهرداری تبریز به بانک شهر کنیم تا جریمه بیشتری نپردازیم.
اجرای پروژه های مسیر گشایی بجای اینکه باعث راحتی شهروندان شود به معضلی برای شهر تبدیل شده و بدهی اکثر افرادی خانه هایشان تملک شده، هنوز پرداخت نشده است.
وی همچنین ضمن اشاره به ترافیک سنگین خیابان دارایی و سد معبر دست فروشان در میدان صاحب آباد گفت: تردد در این خیابان غیرممکن بوده لذا باید به فکر راه حلی برای رفع این مشکل باشیم.
لطفی با انتقاد از اینکه استفاده از مصالح نامرغوب باعث پایین آمدن عمر پروژهای عمرانی شده است، افزود: عدم نظارت مسئولین باعث شده تا در اکثر پروژه ها از مصالح نامرغوب کوهی قلیایی استفاده شود در حالی که این امر باعث حیف و میل بیت المال می شود و ما حق این کار را نداریم..
وی اضافه کرد: علی رغم اینکه زمان زیادی از افتتاح پل حمید و پل توانیر نمی گذرد ولی استفاده از مصالح نامرغوب و نیز عدم مراقبت از پروژه ها بعد از بهره برداری باعث آسیب و ترک برداشتن این پروژه ها شده است.
رئیس کمیسیون پیگیری مصوبات، تحقیق، نظارت و بازرسی شورای اسلامی کلانشهر تبریز از شهرداری خواست تا مجریان و پیمانکاران خطاکار را بازخواست و خسارات ناشی از این کم کاری را مطالبه کند.
وی در خاتمه افزود: اخیرا یکی از اعضای شورا در مصاحبه خود با اصحاب رسانه اعلام کرده که اعضای جدیدالورود شورا در انتخابات هیئت رئیسه از ما سهم خواهی کردند که بنده به نوبه خود این موضوع را تکذیب می کنم.

About Author

asanews@j

asanews@j

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *