چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

قلم مدیر مسئول

مارکوپولوهای شورای شهر هزینه سفرهایشان را از کجا می آورند؟!

مناقشه اخیر در ارتباط با رئیس شورای شهر تبریز یک نکته کمتر پرداخته شده داشت که عموما از دید رسانه ها پنهان ماند. موضوعی که باید آن را نه تنها به رئیس شورا بلکه همه اعضای پارلمان شهری تبریز مرتبط دانست.

مارکوپولوهای شورای شهر هزینه سفرهایشان را از کجا می آورند؟!
آبان ۰۷
۲۲:۱۱ ۱۳۹۵

رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز در خبری که اخیرا در ارتباط با محکومیت شهرام دبیری به رسانه ها داده است، اشاره ای گذرا به سفرهای خارجی اعضای شورای شهر نیز کرده است. اما این موضوع در مصاحبه های پیاپی رئیس شورا که تلاش داشته است در باره دیگر اتهام وارده به خود مبنی بر استفاده شخصی از منابع مالی شهرداری ذیل مواد ۱۶ و ۱۷ بودجه، به ارائه توضیح بپردازد، کمتر مورد توجه قرار گرفت.

شهرام دبیری در این باره با بیان اینکه هیچ گونه سفر خارجی که جنبه ماموریت از سوی شورای شهر داشته باشد انجام نپذیرفته ، افزوده است: به همین دلیل نیازی هم نسیت به اخذ مجوز نبوده است!

رئیس شورای شهر تبریز در حالی ادامه داده است « این جواب شفاف را به هیات حل اختلاف نیز اعلام کرده ام » که همین جمله کوتاه، در بطن خود به ابهامات بسیاری دامن می زند.

بر اساس آمار و اخبار جسته و گریخته ای که تا به امروز در رسانه ها منعکس شده است، بجز چهار عضو جدیدالورود شورای شهر تبریز، هر کدام از اعضای پیشین حداقل دو سفر خارجی را در دوره نمایندگی خود تجربه کرده اند. البته محمد حسن اسوتچی و سعید حاجی را باید از این موضوع مستنثنی کرد که تا کنون در دوره عضویت خود در شورای شهر به سفر خارجی نرفته اند. با این حساب در سه سال اخیر ده ها نفر – سفر را در مجموعه شورای شهر تبریز شاهد بوده ایم که بالتبع هزینه تحمیلی آن بر بیت المال می بایست نجومی شده است!

حالا اما رئیس شورای شهر با این حرف که « هیچ کدام از سفر های خارجی اعضای شورای شهر جنبه ماموریت از جانب شهرداری نداشته است» به این سوال دامن زده است که « پس چه کسی و با چه هدفی هزینه این سفر ها را تامین کرده است؟!»

گرچه پاسخ این سوال بارها به تلویح و تصریح در صحن علنی شورای شهر و دیگر مجامع تبریز داده شده است اما حالا در این بزنگاه مهم که پرونده مفاسد کلان مالی و دریافتی های نجومی در کشور مورد بررسی گرفته و همینطور رسیدگی قضایی به فساد در مجموعه شهرداری و شورای شهر تبریز هم آغاز شده است، به نظر می رسد زمان مناسبی باشد که سفرهای خارجی اعضای شورا هم به شکلی دقیق و بدون مسامحه مورد بررسی واقع شود.

گرچه پیشنهاد مشفقانه ما به اعضای شورای شهر این است که خود در این باره پیش دستی کنند و برای نخستین بار بگویند تمدد اعصاب و رفع خستگی آنها از خدمت به خلق الله ، چقدر برای شهروندان تبریزی آب خورده است!

* علیرضا محمدپور – مدیر مسئول

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *