چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

اهمیت انتخاب سفیر ایران در عراق/

مشاور سردار سلیمانی، سفیر جدید ایران در عراق

آسانیوز: سفارت ایران در بغداد یکی از سمت های استراتژیک در خارج از کشور به شمار می رود و انتخاب سفیر برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

مشاور سردار سلیمانی، سفیر جدید ایران در عراق
دی ۲۳
۰۹:۰۹ ۱۳۹۵

ایرج مسجدی دارای درجه سرتیپی در سپاه پاسداران است و بارها رسانه ها سخنرانی ها و موضع گیری های او را به عنوان مشاور ارشد فرمانده نیروی قدس سپاه منتشر کرده اند.

مشاور ارشد سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران یعنی سردار ایرج مسجدی، به عنوان سفیر جدید ایران در عراق معرفی می شود.

سفارت ایران در بغداد یکی از سمت های استراتژیک در خارج از کشور به شمار می رود و انتخاب سفیر برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

روزنامه همشهری در این باره نوشت: منابع مطلع از طی آخرین مراحل انتخاب سفیر جدید ایران در دومین کشور مهم منطقه یعنی عراق خبر داده اند، دوره ماموریت حسن دانایی فر سفیر فعلی ایران در بغداد به علت حساسیت شرایط عراق ۲ سال بیشتر از عرف ماموریت سفرا بوده است.

دانایی فر سفیر فعلی ایران در بغداد به زودی به ماموریت ۶ساله خود پایان خواهد داد تا ایرج مسجدی گزینه جدید دستگاه دیپلماسی برای اداره سفارت حساس و مهم ایران در منطقه رهسپار بغداد شود.

مسجدی پس از طی مراحل اداری به عنوان سفیر عازم عراقی می‌شود که به دلیل درگیر بودن این کشور با گروه های تروریستی داعش مثل سوریه شرایط حساسی دارد.

سفارت ایران در سوریه

محمدرضا رئوف شیبانی سفیر ایران در سوریه نیز یک ماه قبل بعد از ۵ سال تصدی مسئولیت در دمشق به تهران بازگشت اما هنوز گزینه نهایی برای جایگزینی او رسما اعلام نشده هرچند رسانه ها از جواد ترک آبادی سفیر اسبق ایران در سودان به عنوان سفیر احتمالی ایران در سوریه نام بردند، خبری که البته بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه آن را تایید نکرد و گفت: هیچ چیزی را تایید نمی‌کنم تا پروسه آن طی شود و اگر طی شد و به سرانجام رسید در مقطع نهایی نام سفیر اعلام می‌شود.

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *