شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | 2017 Saturday 23 September        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی:

مهندسان باید از منابع ملی محافظت کنند

آسانیوز: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی بر ضرروت حفظ منابع ملی از طرف مهندسان تاکید کرد.

مهندسان باید از منابع ملی محافظت کنند
دی ۱۳
۰۹:۳۴ ۱۳۹۵

علی طوماری در سمینار تخصصی روش‌های بتن‌ریزی در هوای سرد اظهار کرد: ترویج مقررات علمی و آموزش آن از ابتدای دوره‌ی هفتم هیئت مدیره این سازمان شروع شده و گام‌های مثبتی در این راستا برداشته شده است.

وی افزود: مهندسان عمران و متخصصان حوزه ساختمان نیز باید خود را به علم روز مجهز کنند و دقت بیشتری در رعایت مقررات ملی ساختمان سازی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از عمده مصالح مصرفی ساختمان‌سازی را، سیمان و بتن تشکیل می‌دهند، گفت: این سمینار تخصصی با موضوعیت روش‌های بتن‌ریزی در هوای سرد، اهمیت اجرای درست بتن‌ریزی، طبق قوانین را نشان می‌دهد و در استان ما نیز به دلیل دارا بودن آب و هوای سرد کوهستانی، اهمیت توجه به این امر دو چندان است.

طوماری عنوان کرد: عمده ماده‌ی تشکیل‌دهنده‌ی بتن، سیمان است که جزو مواد معدنی به شمار می‌آید و استان ما نیز در این عرصه جزو یکی از رقبای اصلی شناخته شده است.

وی متذکر شد: با توجه به فصل سرما و تجربه‌ی دمای زیر صفر درجه در زمستان‌های استان، باید تمهیدات لازم جهت بتن‌ریزی اصولی در سرما تدارک دیده شود و همچنین رعایت دستورالعمل‌های لازم برای نگهداری بتن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مهندسان نیز باید از منابع ملی محافظت کنند و در راستای احداث و ساخت سازه‌هایی با مقاومت و کیفیت بالا تلاش کنند و امید است برگزاری سمینارهایی از این قبیل، راه را برای اقدام به موقع مهندسان پروژه‌ها باز کند.

گفتنی است سمینار تخصصی روش‌های بتن‌ریزی در هوای سرد عصر دیروز به همت سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی و با مشارکت شرکت سیمان صوفیان در تبریز برگزار شد.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *