چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران:

نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری برتوسعه میادین نفتی ایران نخواهد داشت

آسانیوز: معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر تدوین و امضای قراردادهای نفتی ایران با طرف های خارجی نخواهد داشت.

نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری برتوسعه میادین نفتی ایران نخواهد داشت
آبان ۲۰
۲۲:۵۰ ۱۳۹۵

غلامرضا منوچهری گفت: ورود دوباره توتال به بازار نفت ایران آثار روانی خوبی برای حضور سایر شرکت های خارجی داشته است.
وی با بیان اینکه تعدادی از شرکت های خارجی از گذشته رایزنی های خود را برای امضای قرارداد با ایران آغاز کرده اند، افزود: برگزاری مناقصه هایی در جریان است که به نتیجه رسیدن آنها زمان می برد.
معاون وزیر نفت درباره کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی پس از انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، گفت: این کاهش ها مقطعی و به دلیل نوساناتی است که در بازار بورس حاکم شده است و اثر درازمدت بر قیمت نفت ندارد.
منوچهری پیش بینی کرد، تا نوروز ۹۶ یک قرارداد اچ.او.آ (HOA) دیگر به امضا برسد.
نخستین توافق‌نامه نفتی بین المللی (موافقتنامه اصولی) پس از اجرا شدن برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) روز سه شنبه هجدهم آبان ماه جاری با یک کنسرسیوم بین المللی به رهبری شرکت توتال فرانسه امضا شد.
اعضای این کنسرسیوم شرکت‌های توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (سی ان پی سی) و پترو پارس ایران هستند. قرارداد نهایی در اوایل سال ۲۰۱۷ امضا می شود.
شرح کار پروژه ها در قراردادهای HOA شامل انجام مطالعه مهندسی سطح الارضی و تحت الارضی، عملیات لرزه نگاری سه بعدی، حفاری چاه توصیفی، فعالیتهای زمین شناسی، لرزه خیزی، نقشه برداری، انجام عملیات ساختمانی شامل احداث جاده دسترسی و ساخت موقعیت چاه و تهیه برنامه جامع توسعه میدان (MDP) است که برای شناسایی ظرفیت های تولیدی میدانهای نفت و گاز و تسریع در آغاز عملیات اجرایی طرح های توسعه ای مربوطه صورت پذیرفته است.
از جمله قراردادهای HOA می توان به قرارداد توسعه میدانهای نفتی توسن و آلفا، اسفندیار، فاز دوم سروش، بندکرخه، کوه مند، کاکی و بوشکان، زاغه، چنگوله، سومار، سپهر و یاران شمالی و میدانهای گازی کیش و فرزاد A و حفاری ١٧حلقه چاه توصیفی در میدانهای دریایی مستقل و مشترک خلیج فارس اشاره کرد.
از ۲۹ فاز پارس جنوبی تاکنون تکلیف ۲۷ فاز مشخص شده است. با امضای قرارداد توسعه فاز ۱۱ که معادل ۲ فاز متعارف است، تکیلف توسعه این میدان مشخص می شود.
در دولت یازدهم ۱۱ فاز پارس جنوبی به بهره برداری رسید. فاز ۱۲ (معادل سه فاز متعارف) و فازهای، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰، ۲۱ و فاز ۱۱ تاکنون یا به بهره برداری رسیده اند و یا در آینده راه اندازی می شوند.
با راه اندازی ۱۱ فاز پارس جنوبی، روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز غنی، به ظرفیت تولید گاز کشور افزوده می شود.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *