شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ | 2017 Saturday 23 September        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی:

هاشمی اولین کسی بود که به امام (ره) لبیک گفت / عمر هاشمی در خدمت به انقلاب سپری شد

آسانیوز:حجت الاسلام علی خدیوی در مراسم بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد دانشگاه تبریز گفت: با همه تفاوت‌ در سلایق و نگرش‌های سیاسی و فکری باید از شخصیتی هم‌چون شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تقدیر کرد، ایشان کسی بود که اولین لبیک‌ها را به رهبر کبیر نقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) گفت و عمر خود را در راه خدمت به انقلاب و رهبری سپری کرد.

هاشمی اولین کسی بود که به امام (ره) لبیک گفت / عمر هاشمی در خدمت به انقلاب سپری شد
دی ۲۲
۱۹:۳۳ ۱۳۹۵

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: نقش هاشمی رفسنجانی در طول عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقشی کلیدی بود.
وی ادامه داد: زندگی ایشان فصول مختلفی داشت، فصل اول مربوط به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به مبارزه علیه رژیم ستمشاهی پهلوی گذشت، بارها به مرز شهادت پیش رفت و در آن سال‌ها علاوه بر مبارزه به کادرسازی و حمایت مالی از انقلاب نیز پرداخت.
وی اضافه کرد: زمانی‌که انقلاب به ثمر نشست، دوره‌‌ی دیگری از خدمات آقای هاشمی رفسنجانی شروع شد، ایشان تلاش بسیاری برای نزدیک کردن ارکان و ارگان‌های مختلف کشور، به آرمان‌ها و ایده‌های انقلاب اسلامی ایران به کار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: خدمات ایشان در طول دوران دفاع مقدس نیز ارزشمند و نورانی بود، تحلیل‌های ایشان بود باعث می‌شد رزمندگان روحیه بگیرند.
حجت الاسلام خدیوی اضافه کرد: در بحث جانشینی امام (ره) نگرانی بسیاری در جامعه ایجاد گشته و در آن برهه نیز نقش ایشان، در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی ایران، نقشی کلیدی بود.
وی اضافه کرد: دوره بعد از جنگ نیز، ایشان میراث‌دار خرابی‌های به جای مانده از جنگ و همچنین قبل از انقلاب است، وی در طول تصدی ریاست جمهوری به تقویت زیرساخت‌های کشور پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: بعد از دوران سازندگی، عده‌ای سعی کردند بین او رهبر معظم انقلاب فاصله بیاندازند، ولی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مکرر اعلام کردند که “آقای خامنه‌ای عشق من است”، این ابراز مودت و دوستی نقشی کلیدی در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان داشت.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: از خدا می‌خواهیم مقام معظم رهبری را طول عمر بدهد تا بتوانیم به پیروی از ایشان و استفاده از نفس قدسی ایشان در مسیر نظام و انقلاب پیش برویم.

گفتنی است مراسم بزرگداشت مقام شامخ و ارج نهادن به یک عمر مبارزات مجاهد نستوه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی (ره) با حضور دانشگاهیان دانشگاه تبریز در مسجد بزرگ این دانشگاه برگزار شد.

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *