چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در نوزدهمین روز متوالی؛

هوای تبریز، همچنان در وضعیت هشدار است!

آسانیوز: مسئول مرکز پایش زیست محیطی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای تبریز در نوزدهمین روز متوالی ناسالم و در وضعیت هشدار است.

هوای تبریز، همچنان در وضعیت هشدار است!
دی ۱۹
۱۲:۱۵ ۱۳۹۵

شاهین رحیم اوغلی  با اعلام اینکه میانگین شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲.۵ میکرون در ۲ ساعت گذشته ۱۴۹ پی. اس. آی و در حالت هشدار برای گروه های حساس است، گفت: هر چند غلظت آلاینده های کم شده ولی وضعیت چندان بهتر نشده است.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.
این کارشناس محیط زیست با اشاره به نقش ۷۰ درصدی خودروها در آلایندگی هوای تبریز بر اساس تحقیقات انجام شده، بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیرضرور و انجام معاینه فنی خودروها تاکید کرد.
وی اظهارکرد: شهروندان تبریز در صورت استفاده از ناوگان حمل و نقل شهری سهم مهمی در کاهش آلاینده ها و نفس کشیدن تبریز خواهند داشت.
رحیم اوغلی همچنین به سهم ۲۵ درصد واحدهای صنعتی در آلایندگی تبریز به عنوان شهری صنعتی اشاره کرد و گفت: در صورت اصلاح فرایند سوخت مصرفی این واحدها شاهد کاهش آلایندگی ناشی از این بخش خواهیم بود.
وی با اشاه به سهم ۵ درصدی سایر آلاینده های زیست محیطی از جمله سوخت وسایل گرمایشی خانگی، اظهارکرد: برای کاهش آلایندگی هوا نیازمند عزم ملی و همراهی عمومی هستیم.
هوای تبریز در زمان حاضر غبارآلود، سرعت باد یک متر بر ثانیه و دید افقی ۷۰۰۰ متر است.
مردم تبریز در سال جاری برای سی و هفتمین روز متناوب و نوزدهمین روز متوالی در هوای ناسالم نفس می کشند.
بر اساس این گزارش شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ نشانگر هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ وضعیت بحرانی است.

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *