چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی :

پایانه صادراتی بناب تا پایان سالجاری افتتاح می شود

آسانیوز: معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح پایانه صادراتی بناب تا پایان سالجاری خبر داد.

پایانه صادراتی بناب تا پایان سالجاری افتتاح می شود
دی ۱۵
۲۱:۳۴ ۱۳۹۵

سعید شبستری خیابانی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بناب با بیان اینکه اقدامات و فعالیت های انجام شده در بناب در دولت تدبیر و امید در حد بسیار خوب است افزود:اقتصاد مقاومتی تنها به مفهوم حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی و مسائل اقتصادی صرف نیست و حتی در مسائل فرهنگی و اجتماعی نیز نمود پیدا می کند.

وی افزود: دولت برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله) مبنی بر تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، عزم جدی دارد ادامه داد: اقتصاد مقاومتی مهم ترین ضرورت کشوراست و همه مدیران باید در راستای تحقق این مهم تلاش کنند.

وی توجه به رفع مشکلات اقتصادی و ایجاد توسعه اقتصادی پایدار را یکی از مهم ترین اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود:  هر فردی که در مراکز تولیدی اشتغال می یابد یک خانوده می تواند برپای خود بایستد و مسئولان کشور از این بابت بسیار خوشحال می شوند.

وی با اشاره به مشکلات متعدد دولت تدبیر و امید، قبول مسئولیت در این دولت را امری بسیار سخت توصیف کرد و افزود: پست و مقام برای افرادی که قبل از ما بوده اند نمانده و برای ما نیز نخواهد ماند ولی باید تمامی تلاش خود را برای خدمت به مردم به کار گیریم و هیچ بهانه ای در این مورد قابل قبول نیست.

شبستری در ادامه سخنان خود از مردم با عنوان عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی نام برد و ادامه داد:  چون مردم پای کار هستند و به دولتمردان اعتماد دارند بسیاری از مشکلات را رفع کرده ایم.

وی با بیان اینکه مسئولان و دلسوزان نظام به رهبری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برای پیشرفت ایران اسلامی تلاش می کنند گفت: نگرش دنیا به جمهوری اسلامی ایران نگرشی استعماری است و نمی گذارند که ایران اسلامی بر روی پای خود بایستد. ولی اگر مردم پای کار باشند و دولتمردان تلاش کنند بسیاری از مشکلات رفع می شود.

وی خطاب به تمامی مدیران استان عنوان کرد: کار کردن در پشت درهای بسته مفهومی ندارد و همه باید پای کار باشند وگرنه در دولت تدبیر و امید به افراد این چنینی نیازی نداریم.

وی همچنین با انتقاد شدید از ایجاد بروکراسی های طولانی و عامدانه در برخی ادارات تصریح کرد: ادارات به فکر این باشند که چگونه می توانند مشکلات مردم را حل کنندنه اینکه برای مردم و بخصوص سرمایه گذاران و تولید کنندگان، مشکل تراشی کنند.

وی از عملکرد سپاه، بسیج و سیستم قضایی استان نیز تقدیر کرد و گفت: قوه قضاییه در استان آذربایجان شرقی با تمام توان کار می کند و به عنوان مثال مدیریت چند مرکز تولیدی را عهده دار شده و بیش از ۲۳ میلیارد تومان از بدهی های این واحدها به مردم را پرداخت کرده است.

این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: رفته رفته علی رغم مشکلات می بینیم که فاصله زیادی از نقطه شروع داریم و در حد وسع و توان خود به بهترین شکل ممکن کار کرده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: چرخ های اقتصادی دولت به حرکت درآمده ولی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم و از این پس نیز با تمام توان تلاش می کنیم.

وی همچنین از تلاش مدیریت استان برای افتتاح پایانه صادراتی شهرستان بناب تا پایان سالجاری خبر داد و گفت: در دهه فجر سالجاری نیز پروژه های بسیار خوبی در شهرستان بناب و سایر شهرستان های استان افتتاح می شود.

بازدید از شرکت خشکبار شکوه بناب و تجلیل از صادرکننده نمونه کشوری، بازدید از شرکت ورق کارتن سبز، بازدید از اداره گمرک شهرستان بناب، بازدید از طرح احداث فولاد آذرحدید و … از دیگر برنامه های شبستری در این سفر یکروزه بود.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *