چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ | 2017 Wednesday 13 December        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

کلانشهر تبریز همچنان در هوای ناسالم تنفس می کند

آسانیوز: رئیس اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای کلانشهر تبریز امروز دوشنبه هم در وضعیت هشدار و ناسالم قرار گرفته است.

کلانشهر تبریز همچنان در هوای ناسالم تنفس می کند
دی ۲۰
۱۰:۵۰ ۱۳۹۵

شاهین رحیم اوغلی افزود: بر اساس آخرین آمار استخراجی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر، شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲.۵ میکرون ۱۳۵ پی. اس. آی و به حالت هشدار برای گروه های حساس رسیده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از آسیب های جدی، کودکان و سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی از حضور در فضاهای باز خودداری و در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند.
رحیم اوغلی با اشاره به نقش ۷۰ درصدی خودروها در آلایندگی هوای تبریز بر اساس تحقیقات انجام شده، بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیرضرور و انجام معاینه فنی خودروها تاکید کرد.
وی اظهارکرد: شهروندان تبریز در صورت استفاده از ناوگان حمل و نقل شهری سهم مهمی در کاهش آلاینده ها و نفس کشیدن تبریز خواهند داشت.

وی همچنین به سهم ۲۵ درصد واحدهای صنعتی در آلایندگی تبریز به عنوان شهری صنعتی اشاره کرد و گفت: در صورت اصلاح فرایند سوخت مصرفی این واحدها شاهد کاهش آلایندگی ناشی از این بخش خواهیم بود.
رئیس اداره پایش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی با اشاه به سهم ۵ درصدی سایر آلاینده های زیست محیطی از جمله سوخت وسایل گرمایشی خانگی، اظهارکرد: برای کاهش آلایندگی هوا نیازمند عزم ملی و همراهی عمومی هستیم.

مردم تبریز در سال جاری برای سی و هشتیمن روز متناوب و بیستمین روز متوالی در هوای ناسالم نفس می کشند.

بر اساس این گزارش شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ نشانگر هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ وضعیت بحرانی است.
کلانشهر تبریز حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰هزار نفری آذربایجان شرقی را در خود جای داده است.

About Author

asanews@ah

asanews@ah

اخبار مشابه

۰ دیدگاه

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

دوست دارید دیدگاه خودتون رو به اشتراک بزارید؟

نوشتن دیدگاه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *