جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

سعید نیکوخصلت:

واگذاری فوتبال تراکتور به مردم رویایی است که روزی به حقیقت خواهد پیوست

آساخبر: واگذاری فوتبال تراکتور به مردم رویایی است که روزی به حقیقت خواهد پیوست ورود نهادهای توانمند و بنگاه های اقتصادی سازمان یافته و مطمئن به عرصه مدیریت فوتبال تراکتور به شرطی می تواند مورد استقبال اعضای شورای شهر قرار گیرد که منافع اقتصادی مردم تبریز مورد توجه قرار گیرد.

واگذاری فوتبال تراکتور به مردم رویایی است که روزی به حقیقت خواهد پیوست
اردیبهشت ۲۴
۱۹:۴۰ ۱۳۹۷

سعید نیکوخصلت گفت: فوتبال منچستر به عنوان اقتصاد اول فوتبال جهان ۱۱۴ سال پیش از راه آهن انگلستان به مردم واگذار شده است.

ما هنوز در حال برداشتن گام‌های نخستین ورزش حرفه‌ای هستیم و پارامترهای ورزش حرفه ای از رفتارهای فرهنگی و مدیریتی گرفته تا سیاست‌های اقتصادی سودآور بسیار گسترده هستند.

تصمیم واگذاری فوتبال تراکتور به متولیان این باشگاه مربوط است و در طول دهه‌های گذشته فوتبال تراکتور وضعیت هزینه بری را به ویژه در بخش اقتصادی متحمل شده است و علی‌رغم چنین هزینه‌هایی هیچگاه به سمت رویکردهای جهانی و علوم جدید در عرصه مدیریت فوتبال حرکت نکرده است و از این عرصه تنها قرادادهای نجومی و هیاهوی رسانه ای آن را به نمایش گذاشته‌ایم که یکی از مصادیق آن را همین طوفان رسانه‌ای و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مطبوعاتی اشاره نمود.

وی افزود: در کشوری که پاسخ‌های همدیگر را نه بر روی میز بلکه از طریق رسانه و در فضای مجازی می‌دهیم مطمئنا گفتگو و میز مذاکره منطقی و علمی نادیده گرفته می‌شود.

مطمئنا منتخبین مردم در شورای شهر به توان فوتبال در ایجاد نشاط و یکپارچگی اجتماعی حتی در کارآفرینی و ایجاد اشتغال واقف هستند و شورای شهر به معنی واقعی کلمه می‌خواهد شورای شهر باشد تا شهرداری.

عضو شورای اسلامی تبریز اضافه کرد: مطمئنا هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص ورود شهرداری و خرید حتی جزئی از سهام فوتبال تراکتور منوط به نظر شورای شهر خواهد بود.

کمااینکه نگرش شورای شهر ایجاد درآمدهای پایدار شهری است و فعلا برای ایجاد فضای اقتصادی و توریستی یک باشگاه حرفه ای همچون بارسلونا یا رئال مادرید در مدیریت شهری به زمان و کار و تلاش شبانه روزی و یک عزم ملی نیاز داریم.

ورود نهادهای توانمند و بنگاه‌‎های اقتصادی سازمان یافته و مطمئن به عرصه مدیریت فوتبال تراکتور به شرطی می تواند مورد استقبال اعضای شورای شهر قرار گیرد که منافع اقتصادی مردم تبریز مورد توجه قرار گیرد.

نیکوخصلت در پایان گفت: در دنیایِ مدرن و صنعت فوتبال همواره تیمی همچون تراکتور معدن طلا و گنجی بی پایان به حساب می آید که متاسفانه با توسعه نیافتگی ما رسیدن به چنین وضعیتی به طول خواهد انجامید و مدیران تراکتور در حال حاضر در حال واگذاری بذری فرو رفته در خاک هستند که در سال های نه چندان دور همچون درخت بامبو رشدی شگرف و بزرگی را تجربه خواهد نمود که شاید بتواند با اقتصاد کارخانه تراکتور برابری و یا رقابت کند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *