جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی:

هلدینگ‌های صادراتی بخش خصوصی را حمایت می‌کنیم

آساخبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با تأکید بر ضرورت ایجاد و حمایت از هلدینگ های صادراتی، خواستار تدوین برنامه توسعه صادرات استان با عنوان سند توسعه تجاری از سوی بخش خصوصی و فعالان حوزه تجارت شد.

هلدینگ‌های صادراتی بخش خصوصی را حمایت می‌کنیم
اردیبهشت ۲۵
۲۱:۰۱ ۱۳۹۷

علی جهانگیری روز سه شنبه در نشست هم اندیشی توسعه تجارت خارجی با تقدیر از تلاش‌های صادرکنندگان در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور، گفت: صادرکنندگان نیروهای ارزش آفرین کشور هستند.

وی ایجاد هلدینگ‌های صادراتی را از جمله راهکارهای موفقیت توسعه تجارت خارجی استان دانست و افزود: موافق تشکیل هلدینگ‌ها با محوریت بخش خصوصی هستیم و برای تحقق آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

جهانگیری خواستار تدوین برنامه توسعه صادرات استان با عنوان سند توسعه تجاری از سوی بخش خصوصی شد و گفت: انتظار داریم صادرکنندگان با تدوین این سند هر یک درصد میزان افزایش صادرات خود و شرایط تحقق آن را اعلام و هرچه سریع‌تر برای بررسی و رفع موانع، به مدیران استانی ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساخت حوزه تجارت خارجی استان با شتاب و همت بیشتری در حال پیگیری است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی نیز با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تجارت خارجی گفت: سال گذشته به همت مسولان و تلاش تجار استان شاهد ثبت رقم ۲٫۴ میلیارد دلاری صادرات انواع کالاهای غیرنفتی استان از گمرکات کشور بودیم.

حسین نجاتی افزود: امسال نیز با توجه به برنامه‌ها و حمایت‌های دولت و مدیریت مسئولان استانی افزایش این رقم دور از دسترس نیست.

وی تدوین برنامه و ارائه پیشنهاد از سوی بخش خصوصی برای توسعه صادرات استان را مهم‌ترین هدف این جلسه دانست و گفت: یافتن بهترین راه حل و رسیدن به اهداف صادراتی و توسعه تجارت خارجی مهم‌ترین دستاورد این چنین جلسات است.

یکی از اهداف این نشست بررسی میزان افزایش سهم صادرات کالاهای غیرنفتی استان و چگونگی تحقق آن با محوریت رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی تجار و بازرگانان استان عنوان شد و هر یک از صادرکنندگان مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند.

آذربایجان شرقی با حدود چهار هزار واحد تولیدی فعال از قطب‌های مهم تولیدی و صادراتی کشور است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *