جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

شرکت ۴۵۰ دانش آموز در مرحله استانی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی آذربایجان شرقی

آساخبر: مسئول اجرایی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی آذربایجان شرقی از شرکت 450 دانش آموز در قالب 235 تیم در مرحله استانی این دوره از مسابقات خبر داد.

شرکت ۴۵۰ دانش آموز در مرحله استانی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی  آذربایجان شرقی
اردیبهشت ۲۶
۱۴:۰۴ ۱۳۹۷

نعمت ولی نژاد پیش از ظهر امروز در حاشیه مرحله استانی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی در مدرسه شاهد مهدیه ناحیه سه تبریز اظهار کرد: این مسابقات برای دانش آموزان دوره اول متوسطه در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری و در پنج محور ادبیات فارسی، دست سازه، زبان انگلیسی، فعالیت های آزمایشگاهی و پژوهش به مدت دو روز برگزار می شود که رقابت ها از روز گذشته آغاز شده است.

وی ادامه داد: ۱۴۴ هزار و ۸۲۴ نفر یعنی ۹۳ درصد دانش آموزان متوسطه اول استان در مرحله آموزشگاهی این مسابقات شرکت کرده اند.

مسئول اجرایی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی همچنین در تشریح اهداف برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی گفت: این مسابقات با هدف ارتقای کیفیت آموزش های دانش آموزی، آموزش مهارت های علمی و عملی به دانش آموزان، کاربردی کردن آموخته های دانش آموزان، ایجاد زمینه شناسایی و شناساندن استعدادهای دانش آموزان در راستای هدایت تحصیلی و کیفیت بخشی به فرایند یادگیری برگزار می شود.

ولی نژاد با بیان این که پس از پایان مسابقات از هر محور یک تیم به مرحله کشوری راه خواهند یافت، افزود: مرحله کشوری این دوره از مسابقات در مردادماه جاری در استان خراسان رضوی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته در مرحله کشوری از بین تیم های معرفی شده ۲ تیم رتبه اول، یک تیم رتبه دوم و ۲ تیم رتبه سوم را کسب کردند.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *