جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

امام جمعه تبریز:

آمریکا به یک میلیارد مسلمان دهن کجی کرد

آساخبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس شریف، گفت: ایالات متحده با این اقدام به بیش از یک میلیارد مسلمان جهان دهن کجی کرد.

آمریکا به یک میلیارد مسلمان دهن کجی کرد
اردیبهشت ۲۸
۱۶:۰۱ ۱۳۹۷

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز، رفتار زشت و دور از قوانین بین المللی دولت آمریکا را فتنه ‌گری جدید ترامپ علیه مسلمانان دانست و افزود: همزمان با این اقدام نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را در نوار غزه به شهادت می رساند و جامعه جهانی نیز در سکوت کامل به سر می برد.
وی ، سکوت جامعه جهانی علیه اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در منطقه غرب آسیا و جنایات اسرائیل غاصب در کشتار مردم بی ‌دفاع فلسظین را تاسف‌ بار خواند و اظهار کرد: در این میان بی‌ تحرکی حکام دست نشانده منطقه و اعراب مرتجع نسبت به این جنایت‌ها جای تامل دارد.
حجت الاسلام آل هاشم به مذاکره ایران با چند کشور اروپایی برای حفظ برجام پس از خروج آمریکا اشاره کرد و گفت: این مذاکرات اگر بهانه غربی ها در عرصه بین‌المللی را از بین ببرد و منافع ملی ما را تامین کند، اشکالی ندارد، اما همان طور که رهبر معظم انقلاب اشاره کرده‌اند، به اروپایی‌ها هم هیچ اطمینانی نیست و اگرچه آنها حرف‌هایی برای حفظ برجام بدون آمریکا می زنند، اما تجربه چند سال گذشته ثابت کرده است اروپا قابل اعتماد نیست.
وی اضافه کرد: انتظار از دولتمردان نظام اسلامی این است که در جریان مذاکرات تضمین‌های لازم و جدی‌ از طرف های مقابل بگیرند تا برای سال های آینده بهانه به دست آنها ندهیم.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: با توجه به شرایط و قراین موجود نباید به نتیجه این مذاکرات دلخوش بود، بلکه باید اقتصاد مقاومتی و تولید ملی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم تا دیگر خباثت‌ها علیه ایران کارساز نشده و خدشه به کشور وارد نکند.
وی به ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه، نیز اشاره کرد و با بیان اینکه حفظ میراث فرهنگی وظیفه تک تک افراد جامعه است، افزود: افرادی که در این بخش مشغول هستند رسالتی عظیم بر عهده داشته و وظیفه خطیری بر دوش دارند.
حجت الاسلام آل‌هاشم با تاکید بر اینکه میراث برجای مانده از گذشته‌ها آیینه عبرت تاریخ بشر است، گفت: موزه‌ها در خدمت توسعه هستند و حفظ و صیانت از آنها باید سرلوحه کار مسئولان باشد.
خطیب جمعه تبریز از وضعیت حاکم بر فروشگاه های لباس زنانه در تبریز انتقاد کرد و گفت: عرضه لباس های زیر زنانه توسط فروشندگان مرد و نصب آنها در انظار عمومی و همچنین فروش مانتوهای جلوباز به هیچ عنوان در شان و منزلت نظام جمهوری اسلامی نیست و باید جلوی آنها گرفته شود.
حجت الاسلام آل هاشم فروشنده‌های بانو را نیز خطاب قرار داد و افزود: برای رعایت شئونات اسلامی در این زمینه هشدار می دهم.
وی اظهار کرد: در گذشته فروشنده لباس زیر زنان، خود بانوان بودند اما نمی دانم اکنون چه اتفاقی افتاده و غیرت‌ها کجا رفته است که لباس زیر زنان را در ویترین‌ها و در معرض دید همگان به خصوص آقایان می گذارند و می فروشند.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *