جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ | 2018 Friday 25 May        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رحیم شهریاری تاکید کرد:

ایران و آذربایجان را در یک طراز دوست دارم / اجرای موسیقی به زبان ایتالیایی و اسپانیولی در سال ۹۶

آسانیوز/وحید پوررضوی/:رحیم شهریاری ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کنسرت در شهر تبریز پس از گذشت سه ماه گفت: بسیار خوشحالم که یک‌بار دیگر این فرصت شده است تا در تبریز کنسرت داشته باشم که امیدوارم این کنسرت هم همانند اجراهای قبلی مورد استقبال همه مردم استان قرار بگیرد.

ایران و آذربایجان را در یک طراز دوست دارم /  اجرای موسیقی به زبان ایتالیایی و اسپانیولی در سال ۹۶
دی ۳۰
۰۰:۱۳ ۱۳۹۵

وی افزود: آلبوم جدیدی را در حال تولید هستیم که این آلبوم  باده ترک درراه است که همگی به سبک پاپ خواهد بود و حتی سه ترک آن نیز ترانه‌های ترکیه را شامل می‌گردد زیرا خانواده‌ها امروزه حوصله‌ی زیادی برای گوش دادن به موسیقی سنتی ندارند.

شهریاری اضافه کرد اگر موزه موسیقی در تبریز تأسیس شود گارمون خود را که یادگار یکی از استاتید موسیقی آذربایجان است تقدیم این موزه خواهم نمود.اما متاسفم که ۸۰درصد اهالی موسیقی تبریز در خواب زمستانی به سر میبرند اما همین افراد منتظر هستنند تا وقتی یک خواننده به اجرای کنسرت یا تهیه آلبوم جدید می پردازند شروع به تخریب آن فرد مینمایندو

وی گفت : سه ماه دیگر تور اروپایی خود را آغاز خواهم کرد که گمان میکنم بزرگ ترین تور موسیقی اروپا از میان خوانندگان ایران باشد.

شهریاری تاکید کرد : تبریز از نظر سالن اجرای موسیقی شاید یکی از فقیر ترین شهر های ایران باشد که امیدوارم پتانسیل های موسیقیایی این شهر به هدر نرود. من هم در تمام کنسرت هایم در سراسر جهان طرح تبریز ۲۰۱۸ را تبلیغ کرده و از تمام  آذربایجانی های سراسر جهان برای مشارکت در سرمایه گذاری در این طرح بزرگ دعوت می نمایم.

وی در خصوص مسائلی که درباره مسائل اخیر کنسرت مشکین شهر در جریان است افزود: همگان بدانند که ایران و آذربایجان را در یک طراز دوست دارم و من صدای موسیقی آذربایجان هستم که در واقع ایران چی و آذربایجان چی هستم و توهین به من، توهین به آذربایجان است.

شهریاری خاطرنشان کرد: می دانید که ما خطوط مشخصی در حوزه موسیقی داریم اما علارغم فشارهای که بر روی موسیقی وجود دارد رئیس جمهور کشورمان حامی این حوزه هستند لذا باید بدانیم که اگر به حوزه موسیقی اهمیت ندهیم کشورهای همسایه جوانان ما را به سوی خود جلب خواهند نمود.

خواننده نامدار ایران در خصوص البوم جدید خود گفت: تاکنون برای این آلبوم ۴۰ میلیون تومان هزینه کرده ام و پیش بینی میکنم به همین مقدار هزینه هم نیاز است تا یک آلبوم با کیفیت و خوب راهی بازار موسیقی شود که سه ترانه آن در ترکیه و سه ترانه در آذربایجان ضبط شده است.

شهریاری تصریح کرد: موسیقی آذربایجانی با ایتالیایی و اسپانیولی  عجین است که در این راستا شایدسال آینده ترانه های با این زبان ها و حتی زبان انگلیسی ایفا نمایم.

About Author

asanews

asanews

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *