چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Wednesday 25 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

اطلس زنان و خانواده استان تهیه می شود/ برگزاری ۱۹۵ کارگاه آموزشی طرح توان افزایی و ارتقاء تاب‌آوری زنان و خانواده در سال ۹۵

آساخبر: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی از آغاز تهیه و تدوین اطلس زنان و خانواده آذربایجان ‌شرقی خبر داد.

اطلس زنان و خانواده استان تهیه می شود/ برگزاری ۱۹۵ کارگاه آموزشی طرح توان افزایی و ارتقاء تاب‌آوری زنان و خانواده در سال ۹۵
دی ۱۱
۱۸:۳۰ ۱۳۹۶

پروین اشراقی با بیان اینکه دفتر امور بانوان و خانواده دستگاه اجرایی نیست، اظهار کرد: وظیفه این دفتر رصد فعالیت های مربوط به زنان بوده و در راستای سیاستگذاری و برنامه ریزی برای دستگاه های اجرایی مرتبط با امور زنان پایه گذاری شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری وی آذربایجان شرقی اضافه داد: تمامی فعالیت های دفتر بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در راستای اهداف و برنامه های اسناد بالادستی کشور بوده و سعی ما بر آن بوده تا این دفتر را از حالت مناسبتی و همایشی خارج و در راستای سیاست‌های برنامه ششم توسعه حرکت کنیم.

اشراقی ادامه داد: در مواد ۱۰۱ و ۸۰ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه توجه خاصی به حوزه زنان و خانواده شده و سیاست های کلی خانواده و استیفای حقوق زنان مدنظر قرار گرفته است.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد یکساله دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی پرداخت و گفت: طی این مدت و از زمان تصدی این  مسئولیت کوشیده ام تمامی فعالیت های دفتر از روی برنامه باشد، بر این اساس در راستای بررسی وضعیت فعلی بانوان استان، با همفکری و همکاری مشاورین دانشگاهی، تهیه سند توسعه وضعیت زنان و خانواده استان ها را آغاز و سپس این سند را به معاونت زنان ارسال کردیم و در نهایت این سند مصوب شد که قرار است به زودی در کشور تدوین و اجرایی

شود.

اشراقی تصریح کرد: در سند توسعه زنان و خانواده، کارگروهی متشکل از تمامی بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی خواهیم داشت تا فعالیت های دستگاه های اجرایی با توجه به موادی که درنظر گرفته شده باید در راستای تحقق اهداف و برنامه های این سند باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از آغاز تهیه و تدوین اطلس زنان و خانواده آذربایجان ‌شرقی خبر داد و افزود: بمنظور آگاهی از آخرین وضعیت زنان و خانواده استان، اطلس زنان و خانواده استان در حال تهیه است تا بانک اطلاعاتی جامعی در پرتال جایگزین شود و قرار است تمامی برنامه ریزی های ما در حوزه زنان و خانواده بر اساس این اطلس صورت گیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: اطلس زنان و خانواده سیستم بسته ای نبوده و سالانه بروزرسانی و تکمیل خواهد شد.

وی در ادامه در تشریح برنامه های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در ارتباط با رویداد تبریز ۲۰۱۸ گفت: در این ارتباط، هفته گذشته نشستی با معاونت زنان داشتیم و در این جلسه مقرر شد پس از ارسال طرح ها و ایده های بخش خصوصی، در زمینه برگزاری جشنواره بین المللی مد و لباس اقوام در شهریور ماه سال ۹۷ در تبریز تصمیم گیری شود.

اشراقی اضافه کرد: برگزاری دوره‎های آموزشی کارآفرینی با همکاری اداره‎ی کار و فنی و حرفه‎ای، راه‎اندازی شبکه‎ی نانو استان و استفاده از قابلیت‎های دختران فارغ‌التحصیل در رشته‎های شیمی و نانو در مقاطع تحصیلی بالا، رفع موانع تولید و ارائه‎ی تسهیلات به بانوان کارآفرین، توانمندسازی مدیران زن استان و برگزاری کارگروه‎های تخصصی زنان و امور خانواده از دیگر فعالیت‎های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در طول یکسال گذشته می باشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۹۵ کارگاه آموزشی طرح توان افزایی و ارتقاء تاب‌آوری زنان و خانواده در آذربایجان شرقی برگزار شد، افزود: بیش از ۷ هزار و ۵۷۸ نفر در این کارگاه‌ها شرکت کردند و در فاز دوم اجرای این طرح نیز ۷ هزار و ۵۰۰ نفر بالغ بر ۳۰ هزار ساعت از کارگاه‎های آموزشی بهره‎مند شدند و همچنین تفاهم‎نامه‎ی اجرای فاز سوم این طرح نیز تایید شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی در خاتمه با تأکید بر نقش آموزش و پرورش در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۷۵۰ هزار دانش آموز در استان ما مشغول تحصیل هستند و این ظرفیت بسیار بزرگی است و  می توانیم با تکیه به ظرفیت های آموزش و پرورش در راستای  کاهش و کنترل این آسیب ها حرکت کنیم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *