شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

درتورخبری اصحاب رسانه از شهرک های صنعتی استان عنوان شد؛

چرخش دوباره چرخ های تولید ۹۶ واحد تولیدی تعطیل شده در آذربایجان شرقی

آساخبر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقیبا اشاره به بازگشایی واحدهای تولیدی تعطیل شده در استان گفت:در سال 96 تعداد 92 واحد تعطیل شده  استان مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته‌اند

چرخش دوباره چرخ های تولید ۹۶ واحد تولیدی تعطیل شده در آذربایجان شرقی
بهمن ۰۸
۲۲:۲۳ ۱۳۹۶

نشست خبری مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در اتاق جلسه شهرک صنعتی بعثت

شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان شرقی، در سال ۱۳۶۳ در راستای نزدیک تر کردن زنجیرهای تولید و سامان دهی صنایع پراکنده تأسیس شد و به شکل مدون و گسترده فعالیت خود را در منطقه شمال غرب کشور آغاز نمود. در مجموعه های صنعتی شهرک های صنعتی، مشارکت و همگرایی و نزدیکی واحدهای تولیدی موجب می‌شود تا فرصت‌ها به مزیت‌های بالفعل تبدیل شود.
هر ساله به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی، پروژه های متعددی در این مجموعه به بهره برداری می‌رسد که امسال نیز برای اطلاع رسانی از فعالیت‌های انجام شده در راستای توسعه شهرک‌های صنعتی بازدید اصحاب رسانه استان با حضور مدیران شهرک های صنعتی استان از شهرک های سرمایه گذاری خارجی و بعثت تبریز انجام گرفت .
در این تور خبری خبرنگاران به همراه تعدادی از مسئولان شرکت شهرک‌های صنعتی استان از واحد های تولیدی شرکت نخل سبز تولید کننده انواع خرما و شیره خرما ، فاز توسعه شرکت پارلامنسوجات تولید کننده انواع پرده های توری و نخی و شرکت آدوپن پرشین تولید انواع درب و پنجره آلومینیمی ون تک بازدید کرده و در جریان روند فعالیت‌ آنها قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی در پاین این بازدید در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن اشاره به فرا رسیدن دهه فجر گفت: در دهه فجر امسال تعداد ۲۵ واحد صنعتی شرکت شهرک‌های صنعتی استان با سرمایه‌گذاری ۳۰۳ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۴۰۰ نفری به بهره‌برداری خواهد رسید.
مرتضی نیرومند اسکوئی با اشاره به بازدید صورت گرفته از شهرک صنعتی بعثت افزود: این شهرک طبق مصوبه هیئت وزیران ۱۸۰۰ وسعت دارد؛ ولی عمده مشکل این شهرک اوقافی بودن آن است که با کمک مقامات مسئول هزار هکتار از زمین‌های ملی را خریداری می کنیم و خواهیم توانست به واحدهای صنعتی زمین ۶ دانگ اعطا کنیم که ظرفیت بزرگی است و می توانیم سرمایه گذاران بزرگ را به این شهرک جذب کنیم.
نیرومند با اشاره به بازگشایی واحدهای تولیدی تعطیل شده افزود: در سال ۹۶ تعداد ۹۲ واحد تعطیل شده مجدداً راه‌اندازی و به چرخه تولید بازگشته‌اند طوری که در ۱۰ ماهه سال ۹۶ رتبه اول کشور در هزینه عملیاتی را با عملیاتی شدن ۸۵ درصد هزینه‌ها به خود اختصاص دادیم.
وی با اشاره به پروژه های در حال ساخت گفت: توسعه شهرک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به وسعت توسعه ۸۰ هکتار شروع کردیم و در دهه فجر واگذاری زمین در این شهرک نیز اتفاق می افتد، ضمن اینکه توسعه شهرک صنعتی عالی نسب در دهه فجر به وسعت ۲۷۳ هکتار شروع می‌شود.
معاون برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اشاره به افزایش ۲۲ درصدی واگذاری زمین به سرمایه گذاران و ۳۸ درصدی قراردادهای منعقده شرکت اظهار داشت: بر همین اساس شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی رتبه سوم واگذاری زمین در سطح کشور را دارد و تنها در سال گذشته ۲۵ هکتار در قالب ۹ قرارداد واگذار شد که نشان از حجم عمده سرمایه گذاری ها در این حوزه است.
صابر پرنیان از اشتغالزایی ۵۱۲ نفری با سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیارد تومانی در قالب این قراردادها افزود: علاوه بر این شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی به واسطه ارتباط مؤثر با مجموعه های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان رتبه نخست حوزه پژوهش وزارت صنعت، معدن و تجارت را کسب کرده است.
وی همچنین از صدور ۱۷۹ پروانه بهره برداری برای واحدهای فعال در شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: مجموعه سرمایه این طرح ها ۱۷۲ میلیارد تومان بوده که ۴۲ درصد آن سهم بخش صنعت بوده و علاوه بر آن کمیته پایش برای تعیین و تکلیف واحدهای راکد با ترکیب نمایندگانی از سازمان صنعت، بخش خصوصی و شرکت شهرک های صنعتی تشکیل و ۳۸۷ پرونده در آن بررسی شده که نتیجه آن ارائه راهکار عملی برای ۲۱۲ مورد بوده است.

About Author

asanews

asanews

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *