چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Wednesday 25 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر صورت گرفت؛

افتتاح چهار طرح عمرانی و خدماتی در عجب ‌شیر

آساخبر: در چهارمین روز از دهه فجر چهار طرح عمرانی و خدماتی عجب شیر با 131 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.

افتتاح چهار طرح عمرانی و خدماتی در عجب ‌شیر
بهمن ۱۵
۲۲:۱۸ ۱۳۹۶

استاندار آذربایجان ‌شرقی در مراسم بهره برداری نمادین از یکی واحدهای مسکونی تخریب شده روستای چنار این شهرستان در سیل امسال افزود: پس از این حادثه، ساخت ۱۲۵ واحد مسکونی در این شهرستان آغاز شد که ۶۰ واحد آن تکمیل و دیگر واحدهای در دست ساخت نیز در سریعترین زمان تکمیل و در اختیار مالکان قرار خواهد گرفت.
مجید خدابخش گفت: با وجود سنگلاخی بودن روستای چنار، ساخت واحدهای مسکونی در این روستا سرعت قابل قبولی داشت و بنیاد مسکن در این مدت بیش از ۵۶ میلیارد ریال برای بازسازی این روستا هزینه کرده است.
سیل ۲۵ فروردین امسال در روستای چنار جان ۲۰ تن از اهالی این روستا را گرفت و ۱۵ خانه را در این روستا که در حریم رودخانه قرار داشتند، به طور کامل تخریب کرد.
مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان ‌شرقی نیز در آیین افتتاح واحدهای مسکونی بازسازی شده روستای چنار گفت: حادثه دیدگان روستای چنار برای ساخت خانه های خود ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرده‌ اند و ۱۵۰ میلیون ریال نیز از سوی خود آنها هزینه شده است.
حافظ باباپور تأکید کرد: با توجه به صعب العبور بودن روستا، عملیات ساخت و ساز در کمتر از چهار ماه انجام شد که در نوع خود رکورد خوبی محسوب می شود.
بهره برداری از درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) عجب‌ شیر با زیر بنای ۷۵۰ متر مربع و ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان با زیربنای یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و شبکه خط انتقال فاضلاب شیشوان به طول ۹ کیلومتر دیگر طرح های عمرانی بودند که با حضور استاندار به بهره برداری رسید.
استاندار آذربایجان ‌شرقی در جریان سفر به شهرستان عجب شیر با حضور در روستای چنار و مزار ۲۰ جانباخته حادثه سیل، با قرائت فاتحه، یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.
شهرستان عجب شیر با حدود ۷۱ هزار جمعیت در ۸۵ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *