جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Friday 27 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

لزوم توقف واگذاری ماشین سازی به مدت ۵ سال؛

کلاف سردرگم ماشین سازی

آساخبر: دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگر تبریز خواستار توقف واگذاری ماشین سازی به مدت ۵ سال شد.

کلاف سردرگم ماشین سازی
بهمن ۲۰
۱۷:۴۵ ۱۳۹۶

کریم صادقزاده تبریزی پیرامون آخرین وضعیت کارخانه ماشین سازی تبریز گفت: چند روز پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‎‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار بازگشت واگذاری گروه ماشین سازی تبریز به  «ایدرو» شدند.

وی با بیان اینکه به عنوان دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز از این تصمیم آقای شریعتمداری، ممنون و قدردانم ابراز کرد:  واگذاری این شرکت به دلیل مشکلات اساسی و مهمی که از نظر ساختار مالی، نیروی انسانی، ماشین آلات فرسوده، زیان انباشته و … دارد، نمی‌تواند با توجه به ضوابط و شرایط سازمان خصوصی سازی انجام شود.

وی در همین راستا ادامه داد: لذا با توجه به ظرفیت قانونی مندرج در بند(ب) ماده ۱۹ قانون اساسی به منظور انجام بازسازی بنیادی در شرکت موصوف که مهمترین بخش آن نوسازی ماشین آلات فرسوده، اصلاح ساختار مالی و منابع انسانی است واگذاری شرکت مذکور به مدت حداقل ۵ سال متوقف گردد تا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نسبت به رفع موارد اشاره شده اقدام نماید.

دبیر اجرایی خانه کارگر تبریز تصریح کرد: به دلیل خلاءهای قانونی متعددی که در زمینه واگذاری‌ها وجود دارد جامعه صنعتی و اقتصادی کشور ما از واگذاری به  «افراد و اشخاص حقیقی» تجربه خوب و رضایت بخشی کسب نکرده و در این میان کارگران و پرسنل آن شرکت‌ها بیشترین آسیب‌ها و زیان‌ها را دیده‌اند.

صادقزاده عنوان کرد:  از دکتر کرباسیان تقاضا دارم که با اجرایی و عملیاتی کردن این مشکل چندین ساله ، خدمت بزرگی را به جامعه صنعتی و کارگری شهرمان به ویژه کارگران مظلوم گروه ماشین سازی بکنند و در ایام مبارک دهه فجر، عیدی بزرگی به جامعه کارگری استان داده و مشکلات عدیده ای را که گریبان پرسنل این شرکت مادر تخصصی را گرفته است با درایت و مدیریت شایسته شان رفع کنند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *