جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 2018 Friday 27 April        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان‌شرقی:

اجرای طرح فاضلاب ۶ روستای آذربایجان‌شرقی از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی

آساخبر: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان‌شرقی از اجرای طرح فاضلاب 6 روستای استان از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی خبر داد.

اجرای طرح فاضلاب ۶ روستای آذربایجان‌شرقی از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی
بهمن ۲۳
۱۷:۲۴ ۱۳۹۶

علی صمدنژاد اظهار کرد: ۲۷ پروژه مجتمع روستایی و ۲۱۴ پروژه تک روستایی از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی، اعتبارات استانی، ملی، توارن منطقه و ماده ۱۸۰ در حال انجام است.

وی افزود: ۶۹ پروژه روستایی استان در بخش آب در دهه فجر امسال افتتاح شد که به تبع اجرای این طرح‌ها  ۱۱ هزار خانوار و ۳۶ هزار نفر جمعیت از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اشاره به بخش فاضلاب روستایی استان بیان کرد: دو پروژه استانی در روزهای گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفته و در دهه فجر پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب لیقوان برای یک‌هزار و ۵۰۰ انشعاب و با ظرفیت یک‌هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روز طراحی شده است که تا به امروز ۱۳.۵ کیلومتر از پروژه اجرا شده است و در حدود یک‌هزار و ۴۰۰ متر خط انتقال اجرا شده است.

وی افزود: امید است با بهره‌برداری از پروژه مشکلات روستاییان از نظر زیست محیطی و آلودگی‌ها که در رودخانه‌ها از جمله مهرانه‌رود اتفاق می‌افتد، کاهش یابد.

صمدنژاد بیان کرد: یکی دیگر از برنامه اصلی اجرای پروژه فاضلاب در روستای بیرق است که تصفیه‌خانه و خط انتقال در حال انجام است و ۶ روستای دیگر از جمله روستاهای شهرستان‌های مراغه، بناب، هریس و تبریز نیز از محل اعتبار بانک توسعه اسلامی پروژه فاضلابی اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تعداد روستاهای استان که تحت پوشش شبکه فاضلابی قرار دارد ناچیز است، گفت: تقریباً سه دهم درصد از نظر جمعیت روستاها تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند ولی طبق برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های انجام گرفته در برنامه توسعه ششم اگر اعتبارات مشخص شده تامین شود، این میزان به سه درصد خواهد رسید.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *