سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه:

بهره مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت روستایی مراغه از خدمات خانه های بهداشت

آساخبر: رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به توسعه بخش بهداشتی این دانشکده در سه سال اخیر گفت: با ایجاد زیرساخت های لازم، هم اکنون 100 درصد جمعیت روستایی این شهرستان از خدمات خانه های بهداشت روستایی بهره مند هستند.

بهره مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت روستایی مراغه از خدمات خانه های بهداشت
بهمن ۲۶
۱۱:۵۲ ۱۳۹۶

علی جنتی افزود: با راه اندازی خانه های بهداشت جدید در سالجاری، خدمات بهداشتی به روستاهای اقماری و دارای خانوارهای کمتر نیز به صورت متمرکز در خانه های بهداشت روستایی انجام می شود.
وی ادامه داد: در سالهای اخیر زیرساخت های مناسب بهداشتی در همه مناطق شهری و روستایی راه اندازی شده که بهره برداری مرکز جامع سلامت، پایگاه های بهداشتی و خانه های بهداشتی متعدد در این راستا بوده است.
وی اضافه کرد: امسال نیز هفت خانه بهداشت روستایی با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و چهار مرکز جامع سلامت در مناطق شهری با بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده و خدمات رسانی به جمعیت شهری و روستای را انجام می دهند.
جنتی گفت: همچنین در راستای خدمات رسانی بهینه به جمعیت شهری نیز توسعه مراکز جامع سلامت و نیز بلوک بندی جمعیت شهری در مناطق مختلف با استفاده از مراقبان سلامت در حال انجام است و پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده مشکلی از نظر مراقبت های سلامت در این شهرستان وجود نخواهد داشت.
وی با اشاره به اجرای طرح های بهداشتی در این شهرستان افزود: پیشگیری به عنوان راهبرد اصلی در بخش بهداشت از رویکردهای این دانشکده بوده و اجرای طرح ‘ایراپن’ در قالب غربالگری بیماری های غیرواگیردار با همکاری سازمان بهداشت جهانی در این شهرستان به عنوان یکی از سه شهر پایلوت کشوری صورت می گیرد.
وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری بیماری های غیرواگیر در مراغه اضافه کرد: این طرح با همکاری سازمان بهداشت جهانی همزمان با سه شهر دیگر در مراغه اجرا شد و اکثر ساکنان مطابق این طرح به سه گروه دارای کارت های سبز، زرد و قرمز تقسیم شدند تا مراقبت های لازم را دریافت کنند.
جمعیت حدود ۱۸۰ هزار نفری شهری و ۸۱ هزار نفری روستایی از خدمات بهداشتی در قالب خانه های بهداشت روستایی و مراکز جامع سلامت شهری برخوردار هستند.
هم اکنون ۱۸ مرکز بهداشت شهری در قالب مراکز جامع سلامت و ۷۸ خانه بهداشت روستایی در شهرستان مراغه خدمات بهداشتی برای ساکنان مناطق شهری و روستایی ارائه می دهند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *