شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس دانشگاه آزاد واحد هادیشهر:

آبرسانی به ۱۰ هکتار زمین کشاورزی دشت هادیشهر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

آبرسانی به 10 هکتار زمین کشاورزی دشت هادیشهر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

آبرسانی به ۱۰ هکتار زمین کشاورزی دشت هادیشهر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی
بهمن ۲۸
۱۶:۳۲ ۱۳۹۶

علیرضا عظیمی ثانی اظهار کرد: همکاری‌های نزدیکی بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر با منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس برای فعالیت‌های ارتباط با صنعت، دانش‌بنیان و پژوهشی انجام می دهد. در این زمینه دانشجویان و استادان با شرکت‌هایی در حوزه برق، مکانیک، کامپیوتر و حسابداری همکاری خواهند کرد. از این میان دو طرح (بهینه سازی برق مناطق آزاد روستایی تحت پوشش) و (طرح مطالعاتی در رشته معماری سنتی مناطق آزاد) مطرح شده و هنوز عملیاتی نشده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر درباره فعالیت‌های پژوهشی واحد متبوع خود گفت: ۴ تن از دانشجویان ارشد این دانشگاه با طرح‌هایی همچون قطار خطی، تفنگ مغناطیسی، فیوز برقی و لامپ نوری در نمایشگاه ربع رشیدی تبریز در سال جاری شرکت کردند.

وی با بیان اینکه واحد هادیشهر جزو واحدهای کوچک است، اظهار کرد:‌ این دانشگاه درصدد است با سرمایه گذاری‌های انسانی در منطقه آزاد ارس به دنبال درآمدهای غیر شهریه باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر با توجه به سیاست‌های جدید دانشگاه برنامه‌های کلان این واحد را تشریح کرد و به آنا گفت: باتوجه به پروژه ملی انتقال آب ارس به دشت های جلفا، هادیشهر و مرند که حدود ۲۲۵۰ هکتار آن را دشت هادیشهر پوشش می دهد، این واحد دانشگاهی با تغییر راهبرد آتی در کنار فعالیت های آموزشی به دنبال اجرای کشت های نوین سبزیکاری و باغداری متراکم در اراضی دانشگاه با استفاده از آبیاری قطره ای و بارانی بوده و در نظر دارد جدا از تولید به موضوع آموزش های کوتاه مدت و انجام امور تحقیقاتی و پشتیبانی وراهبری و استفاده بهینه از منابع آبی و آموزش کشاورزان منطقه بپردازد.

وی ادامه داد: برای بهینه سازی امور، سودآوری و کاهش وابستگی به شهریه راهکارهای مختلفی در نظر داریم که از جمله آن حرکت به سمت تحقیقات کشاورزی و پیاده سازی آن و استفاده از متخصصان جهاد کشاوری شهرستان جلفا، دانشگاه‌های آزاد اسلامی مرند و تبریز در حوزه گیاهان دارویی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد هادیشهر با بیان اینکه این واحد با داشتن ۱۲۰۰ دانشجو و ۲۰ هیات علمی ثابت و ۷۷ هیات علمی مدعو دارای ۲۰ کارمند رسمی است اظهار کرد: این واحد در زمین ۱۳ هکتاری واقع شده است که ۳ هکتار آن فضای آموزشی بوده و مابقی با رایزینی انجام شده به دنبال تجاری سازی و فعالیت کشاورزی در آن هستیم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *