شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

یک متخصص آینده شناس گفت:

تا سال ۲۰۵۰ زنده بمانید به جاودانگی می‌رسید

آساخبر: متخصصان ادعا می‌کنند که انسان با استفاده از مهندسی ژنتیک می‌تواند تا سال 2050 جاودانه شود.

تا سال ۲۰۵۰ زنده بمانید به جاودانگی می‌رسید
اسفند ۰۲
۱۸:۰۸ ۱۳۹۶

به گفته یک متخصص آینده‌شناس، در آینده‌ای نه چندان دور انسان می‌تواند روند پیر شدن را برای همیشه متوقف کند. وی ادعا می‌کند افرادی که بعد از سال ۱۹۷۰ میلادی به دنیا آمده‌اند، می‌توانند به جاودانگی دست یابند.

این متخصص پیش‌بینی می‌‌کند که تا سال ۲۰۵۰ انسان‌ها می‌توانند محدودیت‌های بدن فیزیکی خود را پشت سر بگذارند. با استفاده از مهندسی ژنتیک می‌توان فرآیند پیر شدن سلول‌ها را کاهش داد یا برعکس کرد تا طول عمر بدن انسان افزایش یابد.

پیشرفت در هوش مصنوعی می‌تواند منجر به ساخت بدن‌های اندرویدی برای انسان شود تا بعد از این که گوشت و خون آنها از بین رفت، بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

می‌توان دنیای واقعیت مجازی برای مردم ایجاد کرد تا هوشیاری و آگاهی خود را در آپلود کنند و به بدن‌های اندرویدی خود منتقل کنند.

دکتر ایان پیرسون مهندس و مخترعی است که این پیش‌بینی‌ها را برای‌‌ آینده انسان‌ها کرده است. دستیابی به جاودانگی انسان همیشه موضوع مهمی برای مهندسی ژنتیک بوده است.

افراد زیادی وجود دارد که دوست دارند برای همیشه زندگی کنند. جاودانگی آرزوی دیرینه بشر بوده است حالا به کمک پیشرفت تکنولوژی، بسیاری از افراد معتقدند که می‌توان این کار را عملی کرد.

پیرسون در این باره می‌گوید: ممکن است که هرکسی که تا به امروز جان سالم به در برده است و تا سال ۲۰۵۰ زنده بماند، بتواند برای همیشه زندگی کند. این تکنولوژی تا سال ۲۰۵۰ ایجاد خواهد شد اما در ابتدا تنها برای افراد ثروتمند و مشهور خواهد بود.

باتوجه به درآمد افراد طبقه متوسط و طبقه کارگر جامعه پیش‌بینی می‌شود که این افراد تا دهه ۲۰۶۰ بتوانند از این تکنولوژی استفاده کنند.

پیرسون افزود: هر کسی که در دهه ۱۹۷۰ به دنیا آمده است، می‌تواند از این تکنولوژی بهره ببرد. بنابراین افرد زیر ۵۰ سال شانس خوبی دارند که به جاودانگی دست یابند. افرادی که زیر ۴۰ سال سن دارند نیز مطمئن باشند که می‌توانند برای همیشه زندگی کنند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *