شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

پاسخ آذری جهرمی به مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72؛

مکالمه از ATR72 برقرار شده است

آساخبر: وزیر ارتباطات به شایعات مطرح شده درباره طرح رجیستری و مکالمه یکی از سرنشینان پرواز ATR72 پاسخ داد.

مکالمه از ATR72 برقرار شده است
اسفند ۰۳
۱۵:۱۵ ۱۳۹۶

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات درباره شایعات مطرح شده برای طرح رجیستری مبنی بر اینکه با اجرای این طرح دولت می‌تواند به پیام‌های مردم دسترسی داشته باشد، اظهار کرد: ما نسبت به آنچه که در اذهان مردم سؤال ایجاد می‌کند، بی‌تفاوت نیستیم، از شما در جایگاه مجموعه خبری می‌خواهم که به بازار مراجعه کنید و این سؤال را از فنی‌های بازار بپرسید.

وی ادامه داد: طرح رجیستری می‌گوید باید میان گوشی تلفن همراه و آنچه که از گمرک وارد شده است، انطباق وجود داشته باشد و زمانی که شماره سریال گوشی را بررسی می‌کنیم، ببینیم  از گمرک وارد شده یا خیر؟ بنابراین چگونه می‌توان به اطلاعات مشترک دسترسی داشت!

وزیر ارتباطات اضافه کرد: سودهای سرشاری در این حوزه نصیب عده‌ای می‌شد و برای تضعیف این پروژه از هر شیوه‌ای استفاده می‌کنند.

آذری جهرمی افزود: طرح این مسأله که با اجرای طرح رجیستری می‌توان به پیام‌های مردم دسترسی پیدا کرد، دروغی شاخدار است البته دروغ‌های دیگری هم گفته‌اند.

وی درباره اینکه صحبت‌هایی مبنی بر مکالمه یکی از سرنشینان هواپیمای ATR72 مطرح شده است آیا به صورت دقیق می‌توان گفت که چه مکالمه ای رد و بدل شده، تصریح کرد: ادعایی درباره برقراری تماس یکی از سرنشینان حادثه ناگوار سقوط هواپیما وجود داشت و ما آن را مورد بررسی قرار دادیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مکالمات ضبط نمی شوند بنابراین نمی توان به آنها دسترسی داشت، اما لاگ تماس به دلیل موضوعات مالی در درون اپراتور ثبت می شود؛ لاگ تماس را بررسی کردیم و اطلاعات مکالمات نشان می دهد که این مکالمه برقرار شده است و در این زمینه هم اطلاع رسانی لازم را انجام دادیم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *