شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

دادستان کل کشور:

دستگاه‌های امنیتی باید اغتشاشات را از قبل رصد کنند

آساخبر: دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: وظیفه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی است که این مسائل را از قبل رصد و پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.

دستگاه‌های امنیتی باید اغتشاشات را از قبل رصد کنند
اسفند ۰۳
۱۶:۰۶ ۱۳۹۶

محمدجعفر منتظری در حاشیه سفر به استان هرمزگان ‌در خصوص رخدادهای اخیر خیابان پاسداران تهران، گفت: حادثه ناگواری بود که در تهران اتفاق افتاد و متاسفانه عده‌ای از عناصری که خود را وابسته به گروهی از دراویش می‌دانستند و در حقیقت افرادی هستند که از این پوشش استفاده کردند، در یک حرکت بسیار ناهنجار اغتشاشاتی ایجاد کرده و سبب مزاحمت برای مردم شدند.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی که مسئول تأمین امنیت کشور است با تدابیر قابل تقدیر و دوراندیشی‌ای که کمترین خسارت به مردم وارد و بهانه‌ای به دست هیچکس داده نشود، توانست این موضوع را در حد قابل قبولی جمع کند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای از هموطنان‌مان در این اتفاقات آسیب دیدند و پنج نفر از نیروهای نیروی انتظامی و بسیج به شهادت رسیدند، عده‌ای آسیب دیدند و شهروندان نیز نگران شدند.

منتظری با اشاره به اینکه وظیفه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی است که این مسائل را از قبل رصد و پیش بینی‌های لازم را انجام دهند، خاطرنشان کرد: باید از زحمات نیروی انتظامی در این اتفاقات تقدیر کرد و دستگاه قضایی هم در این خصوص امروز جلسه ویژه‌ای برگزار کرد که تصمیمات مناسبی گرفته شد.

وی با بیان ای که قوه قضاییه با قاطعیت و در چارچوب قوانین و مقررات کشور با متخلفان برخورد می‌کند، اضافه کرد: امیدوارم مردم کشورمان با حضورشان در صحنه هیچ وقت اجازه ندهند، عده‌ای اراذل و اوباش و اغتشاشگرانی که قطعاً ریشه در خارج از کشور دارند و در این خصوص علایم و نشانه‌هایی به دست آورده‌ایم، اجازه پیدا کنند آرامش و امنیت مردم را بر هم بزنند.

دادستان کل کشور در پایان گفت: به طور حتم دولت، قوه قضاییه و نیروهای امنیتی و اطلاعاتی همیشه در صحنه هستند و آن چه برای ما بسیار مهم است حفظ و حراست از امنیت مردم است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *