سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

فرماندار شهرستان هریس خبر داد:

پرداخت تسهیلات به ۱۸۵ طرح مشاغل خانگی در هریس

آساخبر: فرماندار شهرستان هریس از مصوبه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان در خصوص اعطای تسهیلات به 185 طرح مستقل و پشتیبان مشاغل خانگی همچنین 14طرح تسهیلات تکلیفی کمیته امداد خبرداد.

پرداخت تسهیلات به ۱۸۵ طرح مشاغل خانگی در هریس
اسفند ۰۴
۱۳:۴۲ ۱۳۹۶

صابر تقویمی گفت: طرح های مشاغل خانگی همچون پرورش گاوشیری، بز و گوسفند، زنبورعسل، قالیبافی، طراحی و دوخت لباس و هنرهای تجسمی است و ۱۴ طرح از تسهیلات تکلیفی کمیته امداد از محل بند د تبصره ۱۶قانون بودجه سال۹۶ اجرا می شود.
وی اعلام کرد: جهت اجرای این طرح ها تسهیلاتی افزون بر ۱۵میلیاردریال با نرخ ۴ تا ۶ درصد و حداکثر تا ۲۰۰ میلیون ریال توسط بانک های عامل صادرات، مسکن و ملی پرداخت می شود .
وی با بیان اینکه اولویت تخصیص تسهیلات به طرح های تکاپو، پشتیبان و مستقل متصل به بازار کار است اظهارکرد: با اجرای این طرح ها برای۲۵۰ نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد می شود .
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به مشکلات پیش آمده در مورد پرداخت نشدن تسهیلات مشاغل خانگی توسط بانکهای عامل شهرستان با توجه به پایان سال اشاره کرد و هماهنگی و همکاری بیشتر شعبات بانک های شهرستان در اعطای تسهیلات اشتغالزایی در قالب طرح های مشاغل خانگی ،پشتیبان وتسهیلات تکلیفی کمیته امداد را خواستار شد.
تقویمی اظهارکرد: با رفع موانع تولید و اشتغال و رونق فعالیت های اقتصادی در شهرستان گردش مالی بانک ها هم بهتر می شود.
وی همچنین از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواست با توجه به میزان سهم اختصاص یافته به دستگاه های اجرایی از محل اعطای تسهیلات روستایی و عشایری طرح های خود را برای بررسی و تصویب به فرمانداری ارایه کنند.
شهرستان هریس با حدود ۷۰هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

About Author

asanews@gt

asanews@gt

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *