شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ | 2018 Saturday 24 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون عمرانی استانداری آذربایجان شرقی:

راه‌حل مشکلات را ازدیگران نخواهیم!

آساخبر: پورمهدی با گلایه از این‌که ما همواره راه‌حل را از دیگران می‌خواهیم، گفت: اگر مقرر است چاره‌ای برای دردهایمان پیدا کنیم باید خودمان تصمیم گرفته و آن را عملیاتی کنیم نه اینکه راه‌حل را از دیگران بخواهیم واقعیت این است تهران‌نشین‌ها کاری برای ما نخواهند کرد.

راه‌حل مشکلات را ازدیگران نخواهیم!
اسفند ۰۶
۱۶:۰۳ ۱۳۹۶

محمدصادق پورمهدی در مراسم گرامی‌داشت روز مهندس و یادواره ۱۴۰۰ شهید مهندس استان، اظهار کرد: اگر همه ساله‌ روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی را گرامی می‌داریم به‌خاطر مسئولیت خطیر مهندسان است؛ چرا که اگر مهندسی خطا کند تلفات آن بسیار زیادتر از خطای دیگر مشاغل خواهد بود، البته در مقابل این مسئولیت باید به قدر و منزلت فعالیت‌های مهندسی هم توجه شود.

وی با گلایه از این‌که ما همواره راه‌حل را از دیگران می‌خواهیم، گفت: ما در اجتماع مسئولیت داریم و باید توجه کنیم که چگونه این نقش را ایفا می‌کنیم و اگر مقرر است چاره‌ای برای دردهایمان پیدا کنیم باید خودمان تصمیم گرفته و آن را عملیاتی کنیم نه اینکه راه‌حل را از دیگران بخواهیم واقعیت این است تهران‌نشین‌ها کاری برای ما نخواهند کرد.

پورمهدی بخش عمده مشکلات کشور و به ویژه مشکلات حوزه‌ مهندسی را در ارائه‌ یک مدل و نقشه از سوی دستگاه‌های مرکزی به تمامی شهرها و مناطق دانست و گفت: باید برای شرایط جغرافیایی مختلف نسخه‌ متفاوتی را پیچید! اما متاسفانه برخی دستگاه‌های مرکزی به این قضیه توجه نمی‌کنند.

وی گفت: تاکنون به کاردان‌ها و تکنسین‌های حوزه مهندسی ساختمان میدان نداده‌ایم تا بتوانیم فاصله‌ بین کارگر و مهندس را پر کنیم! همین امر منجر به کثرت مهندسان شده است و اکنون باید تلاش کنیم تا تعادل را در این رابطه ایجاد نماییم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *