سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

در شورای اداری شهرستان جالدران عنوان شد:

استفاده شخصی از خودروی ادارات سوء استفاده از اموال عمومی /مسئولان برای آخرت خود توشه‌ای فراهم آورند

آسا خبر /ارومیه: حسن ترانه/:فرماندار چالدران گفت: استفاده شخصی از خودروهای دولتی نمونه‌ای از سوء استفاده از اموال دولت و بی احترامی به مقررات و قانون است.

استفاده شخصی از خودروی ادارات سوء استفاده از اموال عمومی /مسئولان برای آخرت خود توشه‌ای فراهم آورند
اسفند ۱۳
۱۶:۵۵ ۱۳۹۶

فرماندار چالدران در هشتمین جلسه شورای اداری  شهرستان چالدران ضمن تشریح و تبیین بودجه تخصیصی شهرستان اعم از استانی، ملی و منابع داخلی در سال ۹۶ که بالغ بر ۸۸ میلیارد تومان بوده که در تاریخ این شهرستان تا به امروز اعتباری با این مبلغ تخصیص داده نشده اظهار داشت: پروژه‌های مختلف در حوزه‌های راه، گاز رسانی، طرح هادی، درمان، مدرسه سازی، توسعه گردشگری، احداث فضای سبز و اجرای سیستم آبیاری نوین در پایاب سد بابا احمد با این اعتبارات اجرایی می‌شوند.

کریم حسین زاده با اشاره به مساعد شدن هوا و کوتاه بودن فصل کاری در شهرستان خواستار پیگیری مدیران ادارات در شروع به کار پروژه‌های تعریف شده در شهرستان از جمله گاز رسانی به روستاهای کلنگ زنی شده، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی شهرستان، اجرای پروژه‌های بهداشت و درمان، ساخت مدارس کلنگ زنی شده از جمله مدرسه بنت الهدا، اجرای پروژه پایاب سد بابا احمد، اجرای پروژه‌های آب شرب روستایی و ورزش و جوانان لازم را داشته باشند.

وی با تذکر مبنی بر عدم استفاده شخصی از خودروهای دولتی افزود: استفاده شخصی از خودروهای دولتی نمونه‌ای از سوء استفاده از اموال دولت و بی احترامی به مقررات و قانون است و با این وجود که قانون و مسئولان بر عدم استفاده شخصی دستگاه‌های اجرایی از خودروها و امکانات دولتی تاکید دارند.

مقام عالی دولت در چالدران در ادامه با اشاره به حضور ماندگار بنیاد علوی و نقش مهم آن در توسعه پایدار و اشتغال زایی تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های اداری همکاری‌های لازم را با این بنیاد داشته باشند.

وی با تأکید بر اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در شهرستان توسط مسئولان گفت: تا زمانی که مسئولیت بر عهده داریم برای تحقق وعده‌های دولت باید تلاش کنیم و همه مسئولان باید مجری سیاست‌های دولت و به جای سنگ اندازی و مانع تراشی در خدمت مردم باشند.

فرماندار چالدران همچنین دستورات لازم از جمله همکاری دستگاه‌های اداری با برگزاری اردوهای راهیان نور، تعامل و همکاری ادارات باهم دیگر، دقت در ارائه اطلاعات آماری، استفاده از سیستم حضور و غیاب دیجیتالی در اداره، تعطیلی پروژه‌های عمرانی یک هفته مانده به عید و تجهیز مهمانسراهای ادارات برای میزبانی از میهمانان نوروزی را صادر کرد.

مسئولان برای آخرت خود توشه‌ای فراهم آورند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر آقایی امام جمعه چالدران نیز در این جلسه با اشاره به فرازهایی از خطبه‌های از نهج‌البلاغه و فرمایشاتی از حضرت علی (ع) دنیا را مزرعه آخرت و سرای فانی دانست و افزود: بسیاری از ما هنوز برای آخرت خود فکری نکرده‌ایم هرچه در دنیا است تمام شدنی است و دوام ندارد بنابراین باید برای جهان آخرت خود تلاش کنیم.

هدف اردوهای راهیان نور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان جوانان است

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان از مهم‌ترین برکات برگزاری اردوهای راهیان نور است، افزود: اردوهای راهیان نور، عاملی اساسی در زنده نگه‌داشتن فرهنگ متعالی ایثار و شهادت و روحیه ایثارگری است.

وی خاطرنشان کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت را حفظ کنیم و در راستای حراست از آرمان‌های شهدا، امام راحل و نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم برداریم که برگزاری این اردوها در این خصوص بسیار ارزشمند است.

گفتنی است هشتمین جلسه شورای اداری  شهرستان چالدران به ریاست کریم حسین زاده فرماندار و با حضور امام جمعه، ریاست دادگستری، اعضای شورای تأمین و اداری در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

About Author

asanews@ht

asanews@ht

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *