سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

زهرا ساعی، عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در دست بررسی است

آساخبر: عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت و لایحه حمایت از کودکان در دست بررسی است.

لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در دست بررسی است
اسفند ۱۹
۱۳:۲۷ ۱۳۹۶

زهرا ساعی در دومین کنگره ملی زنان موفق ایران در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران افزود: زنان ما پس از انقلاب حرکت‌های خوبی برای دستیابی به مطالبات خودشان را آغاز کردند که این مسیرها باید ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: اما در دولت تدبیر و امید یک نگاه اعتدال‌گرایانه در حوزه زنان ساری و جاری است و تعداد زنان ما در پست‌های مدیریتی و حتی در مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم در مجلس افزایش یافت به طوری که تعداد زنان ما در مجلس نسبت به دیگر ادوار خیلی بیشتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در تصدی مدیریتی هم موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم و با درک درست شرایط مطالبات خودمان را دنبال می‌کنیم مهم این است این حرکت را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: در برخی موضوعات مانند مشارکت سیاسی آمارهای ما نسبت به جهان خوب نبوده اما در حوزه اجتماعی خوب بوده و مسایل زنان جنس شان در حوزه فرهنگی و اجتماعی است و باید در یک مسیر اعتدالی مسایل خودمان را پیگیری کنیم همانطوری که ما در مجلس شورای اسلامی در دو فراکسیون زنان و خانواده مطالبات زنان را پیگیری می‌کنیم .

وی درباره دو لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت و لایحه حمایت از کودکان نیز گفت: این دو لایحه مورد بررسی قرار گرفته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: همچنین بحث توانمندسازی و موضوعات مختلف زنان را در برنامه ششم به عنوان اولویت قرار داده‌ایم و برنامه‌ریزی ما این بوده است که مطالبات تمام اقشار زنان را ببینیم.

ساعی ادامه داد: در صورتی که مطالبات اقشار مختلف زنان را با هم ببینیم، در این صورت به تعادلی می‌رسیم و مطالبات زنان را به صورت کامل خواهیم دید و برای رفع آنها تلاش می‌کنیم.

ساعی اضافه کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی در میان زنان نیز به عنوان اولویت در برنامه‌های ما قرار دارد که امیدواریم بتوانیم جهت رفع آنها تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه زنان موانع زیادی وجود دارد و گفت: سقف شیشه‌ای کاذب همیشه مانع مشکلات می‌شود تا بانوان مسئولیت کلان بیشتری بگیرند.

این نماینده مجلس ادامه داد: به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای اداری کشور شاهد بودم که با ریاست معاون اول ریاست جمهوری موضوع  تخصیص۳۰ درصد پست‌های مدیریتی برای بانوان مطرح شده است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *