سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس فراکسیون زنان مجلس عنوان کرد:

دستور روحانی برای ورود زنان به ورزشگاه

آساخبر: پروانه سلحشوری، رئیس فراکسیون زنان مجلس، از دستور قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور برای مجوز ورود بانوان به ورزشگاه‌‎ها خبر داده است.

دستور روحانی برای ورود زنان به ورزشگاه
اسفند ۱۹
۱۳:۵۵ ۱۳۹۶

پروانه سلحشوری گفت: درحال‌حاضر مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها یک مسئله داخلی نیست بلکه ابعاد بین‌المللی پیدا کرده است و در بازدید جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا نیز بر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز تأکید شد؛ بنابراین نباید اجازه داد که فوتبال ایران به چنین دلیلی تهدید و تعلیق شود.

سلحشوری با بیان اینکه رئیس فیفا در نخستین اظهارنظرش پس از حضور در ایران در رسانه‌های بین‌المللی عنوان کرد که چنانچه فوتبال ایران مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را جدی نگیرد، از ابزارهای نظارتی مانند تعلیق استفاده خواهیم کرد گفت: باید این مسئله جدی گرفته شود. سلحشوری تأکید کرد: ریاست فیفا نیز باید در برابر مجامع بین‌المللی پاسخ‌گو باشد و مذاکره با فیفا در این زمینه راه به جایی نخواهد برد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز فوتبال تبدیل به یک صنعت شده است که بسیاری از افراد از قبل آن کسب درآمد می‌کنند، افزود: درحال‌حاضر شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است و نباید به یک دلیل حاشیه‌ای جزئی خودمان شرایط تعلیق فوتبال را فراهم کنیم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس افزود: البته شنیده‌ها حاکی از این است که رئیس‌جمهور در زمینه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها دستوری صادر کرده تا به وزارت ورزش ابلاغ کند که امیدواریم با اجرائی‌شدن این تصمیم، من هم طبق قولی که به بانوان داده‌‎ بودم، بتوانم در کنار آنها و همه با هم در ورزشگاه‌ حاضر شویم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *