سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت روز زن اظهارکرد::

زنان ریشه‌های درخت توسعه اقتصادی کشور هستند

آساخبر: معصومه آقاپور علیشاهی در حضور همکاران بانوی اداره کل شعب تأمین اجتماعی استان ابراز امیدواری کرد: نقش بانوان در مشاغل مدیریتی و اجرایی برجسته‌تر گردد.

زنان ریشه‌های درخت توسعه اقتصادی کشور هستند
اسفند ۱۹
۱۹:۳۳ ۱۳۹۶

معصومه آقاپور علیشاهی، نماینده مردم شریف شبستر نیز با حضور در این مراسم با بیان اینکه که با همت دولت تدبیر و امید و حمایت استاندار و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، اولین بخشدار زن منصوب شده است، اظهار امیدواری نمود، این روند تداوم یافته و نقش بانوان در مشاغل مدیریتی و اجرایی برجسته تر گردد.

آقاپور، با بیان اینکه در بودجه سال ٩٧، نیم درصد از بودجه اعتبارات استانی مختص خانم‌های هر استان خواهد بود، افزود ٢٧ صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش زنان روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر و صندوق جوانان تخصیص یافته است و لیکن فراکسیون زنان مجلس تلاش دارد به انتظاراتی که شایسته یک زن ایرانی در کشور جمهوری اسلامی است، جامه عمل بپوشاند.

نماینده مردم شریف شبستر در مجلس شورای اسلامی، با دعوت از بانوان در جهت ورود به بازار اشتغال، اذعان داست زین پس به جای تربیت دختران دانشمند به دنبال تربیت دختران کارآفرین و زنان مدیر خواهیم بود و بر این باور هستیم که زنان ریشه‌های درخت توسعه اقتصادی کشور هستند و اگر این ریشه‌ها ضعیف باشند، انتظار شاخه و برگ و میوه از این درخت نا به جا خواهد بود.

آقاپور با تأکید بر اینکه زنان بایستی به خود ایمان و اعتقاد داشته باشند، پشتکار، کارائی و اثر بخشی آنان را وصف ناپذیر دانسته و تصریح کرد تنها مطالبه زنان از جامعه، این است که طبق شاخصهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در جامعه دیده شده و در مسیر خود حرکت نموده و تخطی نکنند.

جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی استان در این مراسم ضمن قدردانی از تلاشها و مساعی همکاران بانوی اداره کل و شعب تابعه در جهت تحقق اهداف سازمانی، روز زن را فرصت مغتنمی در جهت تجلیل از همکاران بانوی شاغل در سازمان دانسته و اذعان داشت بالغ بر ٣٠ درصد از پرسنل تأمین اجتماعی استان را بانوان تشکیل می‌دهند که بخش مهمی از ارائه خدمات از طریق آنان به مخاطبین ارائه می‌گردد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان، با اشاره به شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) در ابعاد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی،  تکریم شخصیت آن بانوی ممتاز و برجسته را تکریم علم، ایمان، ادب، شجاعت، ایثار و در یک کلام مکارم اخلاق دانسته و تصریح کرد: تمامی فضایل و مکارم اخلاقی و انسانی در شخصیت آن بانوی گرانقدر متجلی گردیده است و بر ما است که شخصیت ایشان را الگوی زندگی شخصی و اجتماعی خویش قرار دهیم و یقیناً این الگو باعث تحول در  جامعه خواهد شد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام محمودی، از اساتید حوزه و دانشگاه و مشاوره خانواده نیز به بیان نکاتی در خصوص تعادل کار و خانواده پرداختند.

در این مراسم از همکاران برگزیده جشنواره عفاف و حجاب، نفرات برتر مسابقات ورزشی دهه فجر و جمعی از همکاران ساعی و تلاشگر اداره کل و شعب تابعه تجلیل شد.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *