سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

نائب رئیس شورای شهر تبریز:

حضور بانوان در جامعه زمینه‌ساز رشد اقتصادی و فرهنگی است

آساخبر: نائب رئیس شورای اسلامی تبریز تأکید کرد: حضور فعال بانوان در جامعه زمینه‌ رشد اقتصادی و فرهنگی را فراهم می‌کند.

حضور بانوان در جامعه زمینه‌ساز رشد اقتصادی و فرهنگی است
اسفند ۲۰
۱۷:۴۶ ۱۳۹۶

سونیا اندیش با بیان این‌که بانوان نقش مؤثری در جامعه دارند، گفت: با وجود توانمندی بالای زنان، متاسفانه فعالیت‌های آنان در سایه و پشت پرده مانده است و امکان رسیدن به موقعیت و پست‌های مناسب برایشان به سختی فراهم می‎شود.

وی ادامه داد: البته اعتماد خانم‌ها به توانمندی‎های خود و حمایت آن‌ها از یکدیگر باعث می‌شود که با همراهی هم بتوانند بسیاری از امور جامعه را بر عهده بگیرند و عملکرد بهتر و قابل دفاعی را از خود ارائه دهند.

اندیش معتقد است: در رشد فزاینده آسیب‌های اجتماعی، طلاق، اعتیاد و مسائل اخلاقی بانوان نقش مؤثری دارند و با نگاه ویژه و ساماندهی امور مربوط به آنان می‎توان جلوی بیشتر آسیب‌های آجتماعی را گرفت.

وی ادامه داد: در صورت نادیده‌ گرفتن خانواده و در راس آن بانوان در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری، کشور با مشکلات اساسی رو به رو می‎شود.

وی تأکید کرد: امور سپرده شده به بانوان، از نظر دقت و برنامه‌ریزی در وضعیت بهتری هستند و به دلیل محتاط بودن خانم‌ها نسبت به آقایان، سلامت اداری با حضور آنان بیشتر می‌شود.

اندیش با اشاره به این‌که در زندگی مشترک، درک متقابل زوج‌ها راه‌گشای بسیاری از مسائل است، گفت: برای شکوفایی و پیشرفت زن و مرد در خانواده نیاز به همراهی و مشارکت زن و مرد در خانه‎ است و این طور نباشد که زن در راه پیشرفت همسر، از تمام آرزوها و اهداف زندگی خود چشم پوشی کرده و همه را فدای خانواده کند.

وی با بیان این‎که تنها هدف خلقت زن، ازدواج و همسر گزینی نبوده است، گفت: با این که ازدواج در زندگی هر فرد، نقطه عطفی محسوب می‌شود که بیشتر برنامه‌های زن و مرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد، زوجین باید با همدلی و همراهی هم به دنبال پیشرفت یکدیگر در جامعه باشند.

وی ادامه داد: ضمن احترام به تلاش خانم‌های خانه‌دار و همت آنان برای اداره خانواده و تربیت فرزندان، معتقدم که خانم‌های فعال در جامعه و در محیط بیرون، به دلیل داشتن اطلاعات بروز از مسائل جامعه به راحتی می توانند با فرزندان و نسل‌های جوان ارتباط برقرار کنند.

نائب رئیس شورای تبریز کمک به اقتصاد خانواده را از طریق فعالیت خانم‌ها در محیط بیرون از جمله عوامل موثر در کاهش فشار اقتصادی و به دنبال آن فشار روحی اعضای خانواده دانست.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به این‎که شورا نهاد تصمیم گیر و نه اجرایی است، یاد آور شد: در خصوص توانمندسازی بانوان با شهردار تبریز جلساتی را داشته‌ایم و برنامه‌هایی در این مورد داریم.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *