سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

رئیس سرپرستی منطقه دو بانک شهر مطرح کرد:

شهرداری تبریز هیچ بدهی معوقی به بانک شهر ندارد

آساخبر: رئیس سرپرستی منطقه دو بانک شهر گفت: بسیاری از پروژه‌های نیمه‌کاره منطقه دو کشور استان‌های اردبیل، آذربایجان‌غربی و آذربایجان‌شرقی با حمایت‌ها و تسهیلات ارئه شده از سمت بانک شهر دوباره جان گرفت.

شهرداری تبریز هیچ بدهی معوقی به بانک شهر ندارد
اسفند ۲۱
۱۵:۰۹ ۱۳۹۶

صفر صلاحلو در در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بانک شهر در سطح کشور ۲۵۶ شعبه دارد، گفت: این بانک در منطقه دو آذربایجان که شامل استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و اردبیل می‌شود ۱۱ شعبه دارد.

وی با اشاره به خدمات مختلفی که در شعب های مختلف بانک شهر ارائه می شود، اظهار کرد: صدور کارت شهروندی، ارایه خدمات ریالی و ارزی در فراسوی مرزهای جغرافیایی، مشارکت در توسعه و عمران شهری، حمایت از توسعه و حمل و نقل شهری، مشارکت در امور اقتصادی و حمایت از بنگاه ها و واحدهای تولیدی، مشارکت در طرح های فرهنگی و پرداخت تسهیلات ازدواج از دیگر خدمات این بانک است که موجب رضایتمندی مشتریان شده است.

وی افزود: ارایه خدمات خرید بلیط هواپیما، قطار و… در شهر نت نیز از خدماتی است که جدیدا توسط این بانک راه‌اندازی شده است.

رئیس سرپرستی منطقه ۲ بانک شهر  با اشاره به سهم ۵/۸ درصدی شهرداری تبریز در نمایندگی بانک شهر کلانشهر تبریز، اذعان داشت: ۷ درصد از سهام بانک مربوط به شهرداری تبریز و ۵/۱ درصد مربوط به کارکنان آن است.

وی با بیان اینکه عمده سهام بانک شهر به مدیریت شهری اختصاص یافته است، اظهار کرد: با حمایت‌های این بانک از پروژه‌های شهری کلانشهرها در اجرای طرح‌های پل‌های راه آهن، توانیز و گلکار، میدان افلاک نما، تقاطع غیر هم سطح مارالان، میدان آذربایجان، پروژه آیسان و قطار شهری در تبریز و طبقه اول پل قدس ، بسیاری از پروژه های نیمه کاره دوباره جان گرفتند.

وی با تأکید براینکه ۶۴ درصد منابع مالی بانک در بخش‌های مختلف اقتصادی مصرف شده است، گفت: در مجموع نیز  ۷۰ درصد منابع در بخش کمک به تولیدات و ارائه تسهیلات به این واحدها  بوده است.

صلاحلو در ادامه سخنان خود  با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، گفت:  در این حوزه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تاکسی فرسوده تبریز در نیمه دوم سال گذشته با پرداخت تسهیلات از سوی بانک شهر نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه مجموع تسهیلات ارئه شده به به ناوگان حمل نقل عمومی با میزان ۷۶۱ میلیارد ریال، گفت: به سه شرکت اتوبوس‌رانی در شهر تبریز نیاز تسهیلات لازم برای نوسازی ناوگان عمومی از طرف بانک داده شده است.

وی در خصوص برنامه های بانک شهر برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ اذعان داشت: از سال گذشته در بحث تبریز ۲۰۱۸ تلاش می‌کنیم و یکی از برنامه‌ها راه‌اندازی کارت خودپرداز در بازار تبریز بود ولی نیاز به بستر سازی دارد.

رئیس سرپرستی منطقه ۲ بانک شهر  با اشاره به  فعالیت های صورت گرفته توسط بانک شهر در نمایشگاه کتاب تبریز، اظهار کرد:  این نمایشگاه  نظر حضور ناشران، وسعت و تعداد بازدیدکنندگان به عنوان دومین نمایشگاه بزرگ کتاب کشور محسوب می شود، در این راستا با تدابیر اتخاذ شده بانک شهر ۱۶ باجه جهت فروش بن کارت‌های تخفیف خرید کتاب در این نمایشگاه شد، همچنین تعداد ۳ دستگاه خودپرداز در طول دوران برگزاری نمایشگاه در سالن های مختلف مستقر بود.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران درخصوص ادعای بدهکاری کلان شهرداری به بانک شهر گفت: سال ۹۶ شهرداری تبریز هیچگونه تسهیلاتی از بانک شهر دریافت نکرده بود و در طی سال‌های گذشته نیز بدهی ندارد که در بحران باشد و نتواند پرداخت کند.

وی ادامه داد: شهرداری کلانشهر تبریز هیچ بدهی معوقی در این بانک ندارد و تمام تسهیلات ارائه شده را تسویه کرده است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *