سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل اجتماعی و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد؛

جلب مشارکت‌های مردمی رویکرد وزارت بهداشت است

آساخبر: مدیرکل اجتماعی و سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر لزوم توسعه بخش‌های بهداشتی و درمانی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی گفت: اجتماعی شدن سلامت و جلب مشارکت‌های مردمی رویکرد وزارت بهداشت و مهم‌ترین راهکار برای توسعه این بخش است.

جلب مشارکت‌های مردمی رویکرد وزارت بهداشت است
اسفند ۲۱
۱۵:۱۹ ۱۳۹۶

محمدمهدی گلمکانی امروز (دوشنبه) در نخستین همایش مجمع خیران سلامت مراغه افزود: ارتقای شاخص‌های بهداشتی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و خیران بخش سلامت میسر می‌شود.

وی ادامه داد: مسئولیت‌پذیری و مشارکت فعال در بخش سلامت، نیازمند مشارکت فعال همه دستگاه‌های اجرایی، خیران بخش سلامت و آحاد جامعه است.

گلمکانی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان برای توسعه و ارتقای بخش سلامت جامعه، به ارائه راهکارها و برنامه ریزی‌های مدون در این بخش اقدام کنند تا توسعه این حوزه در تمامی ابعاد محقق شود.

وی با اشاره به ایجاد مجمع‌های سلامت در استان‌ها و شهرستان‌ها گفت: اولویت بندی و جذب خیران سلامت برای توسعه این بخش از مهمترین رویکردهای این مجمع هاست.

وی افزود: همچنین تشکیل کانون‌های سلامت محلات به عنوان یکی از راهکارهای مهم در جلب مشارکت‌های مردمی و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامت جامعه انجام شده است.

فرماندار مراغه نیز در این همایش با اشاره به لزوم توجه به بخش بهداشت و درمان گفت: سلامت به عنوان محور اصلی توسعه و رشد جامعه همواره مورد تأکید رهبری و دولت تدبیر و امید بوده و از این رو حمایت از این بخش ضروری است.

ظفر محمدی افزود: تشکیل بخش‌های مختلف سلامت در ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستانی در راستای توسعه بخش سلامت جامعه مورد اهتمام قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم توجه به فرهنگ‌سازی در بخش سلامت ادامه داد: اصلاح سبک زندگی جوانان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، جسمی و روانی ضروری و حیاتی است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این همایش با اشاره به لزوم اجتماعی کردن سلامت در جامعه گفت: بهره‌گیری از ظرفیت های مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد در بخش بهداشت و درمان از رویکردهای دولت تدبیر و امید برای ارتقای شاخص‌های سلامت است.

علی جنتی افزود: با توجه به تغییر الگوی بیماری، از بیماری‌های واگیر به سمت بیماری های غیرواگیر، تلاش در بخش پیشگیری و ارتقای سلامت جامعه از ضرورت های بخش بهداشت و درمان بوده و این امر نیازمند جذب و جلب مشارکت‌های مردمی در این حوزه است.

وی گفت: اجرای طرح «ایراپن» با مشارکت وزارت بهداشت و سازمان بهداشتی جهانی در مراغه به عنوان یکی از چهار شهر پایلوت کشوری در راستای سنجش بیماری های غیرواگیر انجام شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در بخش بهداشت و درمان این شهرستان اضافه کرد: خیران بخش سلامت در سال‌های اخیر نقش مهمی در توسعه زیرساخت های این بخش داشته‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۴ هزار مترمربع زیرساخت های بهداشتی و درمانی در این شهرستان در حال ساخت است، گفت: این طرح‌ها توسط دانشکده علوم پزشکی و خیران سلامت این شهرستان در حال اجراست و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

جنتی افزود: ایجاد بخش های جراحی قلب، آنژیوگرافی، بزرگترین مرکز سرطان شمالغرب کشور و بخش‌های مختلف مراقبت‌های ویژه از جمله اقدامات انجام شده در راستای تبدیل این شهرستان به قطب درمان جنوب آذربایجان‌شرقی است.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح علمی و پژوهشی این دانشکده در کنار بهره‌مند ساختن تمامی روستاهای این شهرستان از خدمات خانه‌های بهداشت روستایی نیز در راستای توسعه بخش بهداشت و درمان این شهرستان انجام شده است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *