سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی خبر داد:

ترانزیت ۲۵۳ تن فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیرخوراکی

آساخبر: مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: تا پایان بهمن ماه سالجاری بر ترانزیت بیش از ۲۵۳ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و ۱۵۶ هزار و ۸۵۰ جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

ترانزیت ۲۵۳ تن فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیرخوراکی
اسفند ۲۱
۱۵:۲۸ ۱۳۹۶

امیرحسین بهداد اظهار داشت: تا پایان بهمن ماه سالجاری، ۶۹ فقره گواهی بهداشتی برای صادرات انواع فرآورده‌های خام دامی نظارت شده توسط کارشناسان این اداره جهت صادرات به کشورهای مقصد صادر شده است.

وی افزود: با نظارتهای بهداشتی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، بیش از ۹۱۱ تن پودر گوشت، ۵۶ تن پا و پنجه مرغ، ۶۹ تن عسل و  ۲۱۶ تن شیر خشک پیرو صدور گواهی‌های بهداشتی مربوطه به مقصد کشورهای ترکیه، گرجستان، ویتنام، تایوان، چین، عمان، مالزی، لبنان، عراق، هنگ کنگ و افغانستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت بهداشتی کارشناسان این اداره کل بر ترانزیت خودروهای حامل دام و فرآورده‌های دامی گفت: در همین مدت بر ترانزیت بیش از ۲۵۳ تن انواع فرآورده‌های خام دامی خوراکی و غیر خوراکی و ۱۵۶ هزار و ۸۵۰ جلد انواع پوست خام و فرآوری شده نظارت شده است.

وی افزود: بر این اساس ۵۶۰۰ قطعه ماهی قزل آلای زنده، ۷۲ هزار قطعه جوجه یکروزه و ۵۰ رأس گاو به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و افغانستان صادر گردیده است.

بهداد خاطر نشان کرد: کشورهای پاکستان، ایتالیا، کانادا، هلند، آلمان، دانمارک و قبرس نیز مقصد صادرات دام کوچک و انواع پوست خام و فرآوری شده بوده‌اند.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *