سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ | 2018 Tuesday 20 March        |         آسا = آذربایجان سر ایران

متن خبر :

معاون فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز بیان کرد؛

انتقال تکنولوژی جداگرهای لرزه‌ای توسط پیشروهای این عرصه

آساخبر: معاون فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز همکاری این معاونت با انجمن جداگرهای لرزه‌ای ژاپن را گامی در راستای مقاوم‌سازی بناها عنوان کرد.

انتقال تکنولوژی جداگرهای لرزه‌ای توسط پیشروهای این عرصه
اسفند ۲۱
۱۷:۲۸ ۱۳۹۶

محمدحسین اسحقی تصریح کرد: طبق توافقات، طرف‌های ژاپنی اقدامات خود را در بخش تحقیقاتی، انتقال دانش فنی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تخصصی و سمینارهای فنی در سه ماهه اول آینده شروع خواهند کرد.

اسحقی در تشریح تکنولوژی جداگرهای لرزه‌ای اظهارکرد: جداسازی لرزه‌ای بهسازی ساختمان در برابر بارهای لرزه‌ای است و از ورود نیروهای لرزه به اعضا ساختمان جلوگیری می‌کند در اصل جداسازی لرزه ای پایه ساختمان را انعطاف پذیر می‌کند و برپایی ساختمانها بر روی این سیستم باعث جلوگیری از انتقال قسمت زیادی از حرکت افقی زمین به ساختمان می شود و اثر زلزله را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به مزایای این تکنولوژی گفت: حفظ کاربری سازه در حین و پس از زلزله، کاهش نیروی زلزله وارد شده به سازه، رساندن خسارات سازه‌ای و غیر سازه‌ای به صفر از مهم‌ترین مزایای این تکنولوژی است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز بیان کرد: با هماهنگی صورت گرفته توسط این معاونت از ماه‌های گذشته جلساتی در خصوص معرفی و استفاده از تکنولوژی جداگرهای لرزه‌ای در ساختمانها صورت گرفته است و با توجه به پیشرو بودن کشور ژاپن در استفاده از تکنولوژی های مقاوم سازی ساختمانها در برابر زلزله، در حاشیه سمپوزیوم بین‌المللی توکیو در حوزه توسعه شهری و معماری، جلساتی با موسسات پیشرو و تخصصی ژاپنی در جهت انتقال تکنولوژی و استفاده از این سیستم در شهر تبریز  صورت گرفته است.

شایان ذکر است؛ معاونت عمرانی شهرداری تبریز نمایشگاهی را در خصوص معرفی توانمندی های شهری تبریز و توسعه آن در ادوار تاریخ در شهر توکیو برگزار نموده است و توافق بر آموزش تخصصی برای کارشناسان و مهندسین، آموزش های همگانی و انتقال تکنولوژی استفاده از سیستمهای نوین مقاوم سازی از نتایج مهم این جلسات و نمایشگاه است.

About Author

asanews@fa

asanews@fa

اخبار مشابه

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.
لطفا با دقت پر کنید. *

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *